KRR Architektura: Rezidenční projekt Azalea

KRR Architektura: Rezidenční projekt Azalea

 
 
 
 

KRR Architektura: Rezidenční projekt Azalea

Novostavba projektu pro bydlení v Praze-Hrdlořezech.

Bydlet na malé vesnici uprostřed velkoměsta se zdá být nereálné, Azalea Projekt to umožňuje. Projekt je umístěn do prostředí pražských Hrdlořez – ty se v posledních dvou letech stávají oblíbenou rezidenční oblastí, což dokazuje několik nových rezidenčních projektů. Lákavý je zejména fakt, že si tato čtvrť zachovává venkovský ráz, ačkoliv je od Václavského náměstí vzdálena pouhých 7 km. Celá lokalita je plná zeleně a půvabných zákoutí, která zvou k relaxaci a procházkám. Azalea Projekt se rozprostírá nad údolím, které malebně vykružuje potok Rokytka kolem vrchu Smetanka. Od ostatních místních projektů se dost výrazně odlišuje hned z několika důvodů – je unikátně zasazen do přírody, pozemky tohoto rezidenčního bydlení leží na okraji sedmihektarového lesa, na okolních pozemcích již nelze stavět, exkluzivita této polohy je tudíž zaručena, domy jsou posazeny na nejvyšším místě v okolí a osluněný jižní svah vytváří ideální světelné podmínky, zaručuje kvalitní osvětlení všech bytů.

Azalea Projekt, jejímž developerem je skupina KRR Development, a. s., a prodejcem firma Lexxus, a. s., odráží představu, jak by jednoho dne mělo vypadat ideální město budoucnosti – silnice pod zemí, zelené bezprašné povrchy kolem obydlí (developer projektu se nebránil vyšším nákladům, které umístění komunikací do podzemí vyžaduje).

Výstavba projektu byla zahájena v lednu 2010 s termínem dokončení červen 2011. Autorem návrhu je architektonický ateliér KRR Architektura, s. r. o., generálním dodavatelem je společnost GEMO Olomouc, s. r. o., v rámci projektu bude vybudováno 49 bytových jednotek a 7 řadových domků. Nespornou předností architektonického ztvárnění projektu je dosažení výrazného vzhledu prostřednictvím nadčasových materiálů a jednoduchých tvarů, bez použití extravagantních řešení či křiklavých barev. Tyto domy byly navrženy tak, aby za 20 let působily stejně moderně, jako je tomu dnes. Rozmanité dispozice bytů umožnily vytvořit výrazně členitou hmotu, která je hlavním specifikem návrhu. Developer a autor návrhu vyvořili 11 typů bytů a jeden typ řadového domu, byty se samozřejmě liší také velikostí (od 25 m² až do 180 m²).

Obytné domy jsou kaskádovitě zasazené v jižním svahu s výhledem do údolí. Velké prosklené plochy a terasy umožňují obyvatelům trvalý a přímý kontakt s okolní bohatou zelení, která popírá velkoměsto, ačkoliv je rozprostřeno kolem. Mezi příjezdovou cestou a zahradou kolem domů je oplocení, na zeleném pozemku je minimum komunikací. Komunikace jsou totiž většinou ukryty pod zemí. Právě v tom spočívá jedinečnost urbanistického řešení Azalea Projektu. V okolí domů, kde obvykle bývají ulice, je vytvořen jeden velký zatravněný prostor, zahrada s místy pro hry i odpočinek – obyvatelé si mohou v klidu popíjet čaj na terase a přitom sledovat děti, které bezpečně pobíhají po trávě kolem domu a nemůže je ohrozit jedoucí automobil. Jejich hry nemůže narušit ani nikdo nezvaný zvenčí, neboť celý projekt je oplocen. Okolní les, obklopující celý pozemek, nabízí aktivní odreagování, k relaxaci vybízí také vnitroareálová zahrada o rozloze 2750 m².

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.