Kyjov vyhlásí architektonickou soutěž na využití staré mlékárny

Kyjov vyhlásí architektonickou soutěž na využití staré mlékárny

(11. 1. 2016) Město budovu koupilo od soukromého subjektu a zatím pro ni nemá využití.

 
 
 
 

Kyjov vyhlásí architektonickou soutěž na využití staré mlékárny

(ČTK) - Radnice v Kyjově plánuje, že v letošním prvním čtvrtletí vyhlásí architektonickou soutěž na využití staré mlékárenské budovy v centru města. ČTK to 6. ledna řekl místostarosta Kyjova Antonín Kuchař (Sedmadvacítka nezávislých). Město budovu koupilo od soukromého subjektu za osm milionů korun, zatím ale neví, co na místě bude. Uvnitř už se zhruba deset let nic nevyrábí. Podle Kuchaře by do konce roku mohlo být jasno. Nabízí se vznik wellness zóny, bydlení, ale i další možnosti.

Město získalo odkupem budovu s výrobní halou, skladovacími prostory a pozemkem o velikosti skoro 5000 metrů čtverečních. Důvodů k nákupu bylo několik. "Prostor je v centru města a je to lukrativní pozemek. Budova ale není v příliš dobré kondici a okolí spíš hyzdí," řekl Kuchař. Radnice také chtěla zabránit tomu, aby koupil pozemek někdo další, kdo by tam mohl například vybudovat ubytovnu pro nepřizpůsobivé.

Od loňska se však projekt nijak neposunul a město stále neví, jak má mlékárnu využít. "Měli jsme diskusi s veřejností, kam však mnoho lidí nepřišlo. Chceme proto vyhlásit architektonickou soutěž a vybrat, co se bude nejvíce hodit. Nechceme nic uspěchat," uvedl Kuchař.

Podle něj se nabízí možnost relaxace, ale také využití pro živnostníky nebo administrativu, nákupní, společenské nebo sportovní centrum, ale vyloučené nejsou ani byty. Dokud však nebude jasno, nelze odhadovat náklady, které si investice vyžádá.

V Kyjově žije asi 11.500 obyvatel. Město má na letošní rok schválený rozpočet příbližně 218 milionů korun.Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.