Landscape Festival 2017

Landscape Festival 2017

(15. 2. 2017) Bude se věnovat krajině města Plzně.

 
 
 
 

Landscape Festival 2017

V průběhu května začne v Plzni několikaměsíční akce s názvem Landscape Festival, která se bude věnovat tématům krajiny, města a veřejného prostoru. Její obyvatelé se tak mohou těšit na výstavy, přednášky, happeningy, mnoho rozmanitých instalací a bohatý doprovodný kulturní program. 

Festival pořádá Galerie Jaroslava Fragnera spolu se Statutárním městem Plzeň, které dalo celé akci záštitu.

Akce navazuje na čtyři předešlé ročníky, které se odehrály v Praze a Opavě a přilákaly bezmála 100 000 návštěvníků (v Praze se konaly na Nákladovém nádraží Žižkov). Pátý ročník bude hostit od května do září západočeská metropole Plzeň. Ta propůjčí festivalu svou jedinečnou tvář a stane se kulisou nejrůznějších site specific instalací a intervencí z dílen českých i zahraničních architektů a umělců.

Kromě těchto instalací a happeningů oživujících městský veřejný prostor připravuje festival řadu inspirativních výstav, workshopů, přednášky odborníků a diskusí s veřejností. „Zájem občanů o veřejný prostor, jeho kvality a potenciál stále stoupá a je významným činitelem při rozvoji společnosti a utváření koncepce udržitelného rozvoje. Proto se i my snažíme o zvýšení obecného povědomí o smyslu a úkolech krajinářské architektury ve vztahu k současné architektuře a veřejnému prostoru,“ říká Dan Merta, ředitel Galerie Jaroslava Fragnera v Praze.

Témata, kterým se chce letošní plzeňský ročník věnovat, jsou například zeleň v centru města, nedávno vzniklé pěší zóny, přechody z městské do volné krajiny, nebo vertikální zahrady a zelené střechy. „Po vydařených aktivitách v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 je tohle další velká příležitost na některá témata navázat a otevřít nové otázky, které dění ve veřejném prostoru našeho města posunou zase o něco dále,“ dodává technický náměstek primátora města Plzně Pavel Šindelář.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Více na www.landscape-festival.cz.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.