Litomyšl chystá výběrové řízení na opravu zámeckého návrší

Litomyšl chystá výběrové řízení na opravu zámeckého návrší

 
 
 
 

Litomyšl chystá výběrové řízení na opravu zámeckého návrší

Rekonstrukce, která přijde na 400 milionů korun, zahrnuje množství památkových objektů.

Litomyšl 4. srpna (ČTK) - Město Litomyšl chystá výběrové řízení na opravu zámeckého návrší. Jde o nejnáročnější akci, do které se kdy pustilo. "Je to hodně složitá a rozsáhlá akce. Výběrové řízení na dodavatele stavebních a restaurátorských prací se nám snad podaří vypsat v srpnu nebo září," uvedl starosta Michal Kortyš.

Město připravuje projekt od jara 2007. Letos v únoru podepsalo smlouvu na 400 milionů korun z evropských dotací, které se ovšem dávají zpětně, 30 milionů korun už proto zaplatilo za projekty a jiné přípravné práce ze svého.

Představitelé radnice upozornili na to, že jen u zámeckého pivovaru bylo kolem 120 stavebních dodatků. Historické objekty jsou často ve velmi špatném stavu a závady, které je potřeba opravit, se objevují postupně.

Radnice proto už dopředu počítala s rezervou, kdyby se restaurování a stavební práce začaly prodražovat. Starosta Kortyš doufá, že propracovaný rozpočet nepřekročí, jinak peníze navíc platí radnice. "Projektové přípravy jsme dělali poctivě, myslím, že bychom neměli přešvihnout rozpočet," řekl Kortyš.

Pokud vše půjde podle harmonogramu, práce skončí v prosinci 2012. Během následujících dvou let se má na zámeckém návrší opravit celkem sedm budov a čtyři volné prostory. Rekonstrukce čeká zámecký pivovar, jízdárnu, kočárovnu, stáj, konírnu, piaristickou kolej a kostel.

 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.