Müller Reimann: De Frontier

Müller Reimann: De Frontier

 
 
 
 

Müller Reimann: De Frontier

Superblok v holandském Groningenu

Na PF berlínské kanceláře Müller Reimann je zachycen obytný blok „De Frontier“, který byl dokončen v říjnu 2010.

Superblok o celkové ploše 28 000 m2 je součástí tzv. Europarku, nové městské čtvrti podle urbanistického plánu Wiela Aretse. Integruje různé formy bydlení a typy kancelářských ploch různých velikostí. Spojujícím prvkem je ozeleněný vnitřní dvůr a fasády, které jsou jednotně obloženy světlými režnými cihlami.
Projekt vytváří záměrný kontrast vůči drobným bytovým stavbám na východě. Svou velikostí má superblok funkci páteře nové čtvrti; obsahuje velkoplošné byty, mezonety, řadové domy a kanceláře. Budova se rozvíjí kolem protáhlého dvora jako stupňovitý objem s lehkým zalomením podél ulic. Na fasádách lze dobře číst různá využití, typologie bytů i jednotlivé byty.
Projekt byl realizován po etapách a stál kolem 30 milionů Euro.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.