Městský úřad Semily

Městský úřad Semily

 
 
 
 

Městský úřad Semily

Fotogalerie ke článku (11)

1 NP

1 NP

2 NP

2 NP

3 NP

3 NP

Řez A

Řez A

Řez B

Řez B
Celá fotogalerie (11)

Adresa: Semily, Riegrovo náměstí 6
Investor: Město Semily
Autoři: Filip Horatschke, Jan Duda — studio ARTIKL Liberec
Hl. dodavatel: BAK, a. s., Trutnov
Dodavatel interiérů: TECHO, a. s.
Termíny: projekt 2003-2004, realizace 2004-2005
Plocha stavebního pozemku: 3010 m2 včetně náměstí a parkingu
Zastavěná plocha: dům 930 m2
Celkový obestavěný prostor: 11 180 m3
Celková podlahová plocha: 2790 m2
Celkové náklady: 52 mil. Kč
Náklady na m2 podlažní plochy: 11 500 Kč/m2
Náklady na m3 obestavěného prostoru: 2890 Kč/m3

Nosná konstrukce: původní — cihelné obvodové stěny, litinové sloupy, dřevěná trámová konstrukce stropů
Konstrukce podlah: přízemí cementový potěr strojně leštěný se vsypem — PANBEX, 2. a 3. NP desky OSB s izolací ORSIL, kobercová krytina, půda lakováno
Výplně otvorů: zasklení v Al profilech RAL 9006
Střecha: zateplené panely KINGSPAN
Příčky: sádrokarton s omyvatelným, barevným nátěrem a s nadsvětlíkem
Tepelná ztráta domu: 162 KW
Předpokládaná spotřeba tepla: 268 MWh/rok

Autor fotografií: Aleš Jungmann


Přestavba Schmittových textilních závodů na Městský úřad
FILIP HORATSCHKE, JAN DUDA

Naším úkolem byla rekonstrukce stávajícího výrobního objektu v centru města Semil na administrativní budovu Městského úřadu. Původní objekt tkalcovny Smittových textilních závodů pocházel z roku 1884. V průběhu let měnil majitele, a s tím i svou podobu, byl obklopen přístavky a přístřešky. Navrhli jsme tyto nárůstky odstranit, zviditelnili jsme hlavní hmotu a charakter budovy a zanechali ji jako solitér. Před vlastní budovou nového Městského úřadu byla vytvořena rozptylová plocha, jež je doplněna městským mobiliářem a výtvarnými prvky.
Rekonstrukce vlastní budovy vycházela z vyčištění dispozic. Vznikl tak halový prostor s původními litinovými sloupy a dřevěným trámovým stropem. Do centra tohoto prostoru je situována hala pro veřejnost — atrium. Hala slouží k poskytování informací pro občany, je zde podatelna, odbory evidence obyvatel, dopravy, pasů a sociální péče, poskytuje možnost občerstvení. Zachované stávající schodiště umožňuje přístup do druhého podlaží, které slouží kancelářím jednotlivých odborů a administrativě. Podkroví je využito jako poloveřejný provoz, jsou tu zasedací místnosti. Celý provoz budovy úřadu je bezbariérový. Snažili jsme se o to, aby objektu byl navrácen původní výraz. Z toho vyplynulo ztvárnění fasády, okenních výplní, zviditelnění sloupů a stropních konstrukcí. Proto jsme nový provoz budovy situovali do lehkých „stavebnicových“ prvků, tzv. „boxů“ barevně a materiálově ztvárněných tak, aby poskytovaly možnost variability a flexibility dle požadavků provozu Městského úřadu v dalším období své existence.


Publikováno ve stavbě č. 6/2005

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.