Modelování mostů v AutoCAD Civil 3D

Modelování mostů v AutoCAD Civil 3D

 
 
 
 

Modelování mostů v AutoCAD Civil 3D

Pro sofistikovanější možnost návrhu mostních konstrukcí přichází Autodesk s aplikací Bridge Modeler. Ke stažení na Autodesk Labs.

 

Autodesk Labs je místo, kde najdete inovativní nové technologie Autodesku. Jejím posláním je zapojit zákazníky do procesu vývoje technologie tím, že je umožněno její stažení a vyzkoušení aplikace. Hlavní myšlenkou je po té získat od zákazníků zpětnou vazbu na aplikaci pro její další vývoj a úpravy. 
Na webu najdete množství různých aplikací pro různé obory a jednou z nich je právě Bridge modeler pro AutoCAD Civil 3D. Informaci o aplikaci a její stáhnutí je možné zde

Bridge modeler je přídavná aplikace pro AutoCAD Civil 3D 2011 , která dokáže vymodelovat mostní tělesa přímo v Civilu z jeho objektu koridoru. Tato přídavná aplikace vychází z nástroje Bridge Extension, který byl vyvinut pro Revit Structure.

Po instalování Bridge modeleru se do ribbonu přidá položka, kde najdete 3 ikony :
- Concrete box girder, alias betonový trámový most
        * Tento příkaz umožňuje návrh základního trámového mostu na základě definování parametrů mostu, jako je šířka vozovky, mostní opěry, atd. Je možné měnit parametry základních prvků.
- Concrete slab, alias betonová deska
        * Tento příkaz dokáže navrhnout betonovou desku, kdy je opět možné nastavit některé parametry, chcete li mít model, který definujete kompletně sami, pak volbou je vytvořit ho Revit Structure.
- Concrete slab with girders, alias betonová deska s trámy
        *Tento nástroj dokáže navrhnout desku na betonových či ocelových trámech.

Poznámka k instalaci: Stáhnete li si instalační soubor a nainstalujete Bridge modeler nad českým Civil 3D, vyskytne se problém s jazykovou instalací. Proto po instalaci aplikace, si stáhněte tento FIX a rozbalte ho. CZ soubory z této opravy nahrejte do příslušných složek C:Program Files (x86)AutodeskREXModules 2011module name či C:Program FilesAutodeskREXModules 2011module name

Zde najdete Nápovědu, která popisuje základní postupy práce v aplikaci.

 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.