Moskva schválila stavbu nejvyššího mrakodrapu města

Moskva schválila stavbu nejvyššího mrakodrapu města

(30. 8. 2018) Autorem projektu je studio Sergey Skuratov Architects

   
 
 
 
 

Moskva schválila stavbu nejvyššího mrakodrapu města

(ČTK) - Představitelé Moskvy schválili výstavbu mrakodrapu vysokého 404 metrů, který se stane nejvyšší budovou ruské metropole. Architektonický návrh by měl být dokončen do listopadu a výstavba začít v roce 2019. V e-mailovém interview se serverem CNN to uvedl architekt Sergej Skuratov ze studia Sergey Skuratov Architects.

Stavba v obchodní čtvrti, která má být otevřena v roce 2024, převýší stávající nejvyšší, 373 metrů vysokou budovu. Sestávat bude ze dvou částí, z nižší 12podlažní stavby široké pouhých 32 metrů, kde budou obchodní a kancelářské prostory, a z vesměs obytného mrakodrapu se 104 podlažími. Ve výšce 399 metrů bude vyhlídka a na vrcholu heliport.

Ruské hlavní město je na mrakodrapy bohaté. V obchodní čtvrti je v současné době pět z deseti nejvyšších budov v Evropě.
vizualizace: Sergey Skuratov Architects

Doplněno Stavbaweb:
Projekt na stránkách autorů, Sergey Skuratov Architects najdete ZDE

              

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

30. 8. 2018 17:04:52. Re: Moskva schválila stavbu nejvyššího mrakodrapu města. Lea Nardová

  Tomu mrakodrapu nechybí výška, zato dvě neméně důležité věci: architektura a staticky logický tvar. Když je investor odhodlán investovat jistě nemalý peníz do podobného monstra očekávala bych, že pustí chlup také na zaangažování dobrého architekta a statika.
Ale třeba v Moskvě nefouká z boku...

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.