Národní muzeum hledá projektanta rekonstrukce historické budovy

Národní muzeum hledá projektanta rekonstrukce historické budovy

 
 
 
 

Národní muzeum hledá projektanta rekonstrukce historické budovy

Praha 24. června (ČTK) - Národní muzeum hledá firmu, která zpracuje projekt rekonstrukce jeho historické budovy. Součástí má být i návrh tunelu, který by měl hlavní objekt spojit s budovou někdejšího Federálního shromáždění (FS). V ní donedávna sídlilo Rádio Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL), které se ale přemístilo do Prahy 10. Národní muzeum FS převzalo. O vypsání výběrového řízení na projekt dnes ČTK informovala mluvčí muzea Radka Schusterová. Nabídky lze podávat do 3. srpna.

Muzeum vypsalo výběrové řízení již jednou. Loni na podzim ho ale z podnětu České komory architektů (ČKA) začal prošetřovat antimonopolní úřad a muzeum pak soutěž zrušilo.

ČKA tehdy označila podmínky pro účast v tendru za diskriminační. Vadilo jí mimo jiné to, že zpracovatel projektu musel mít uzavřenou pojistnou smlouvu na pojištění odpovědnosti za škodu ve výši nejméně 60 milionů korun. Jako diskriminační se komoře jevil například i požadavek čestného prohlášení, že celkový roční obrat dodavatele je aspoň 150 milionů korun.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.