Nejlepší realizace z obkladů RAKO za rok 2016

Nejlepší realizace z obkladů RAKO za rok 2016

(12. 9. 2017) Odborná porota hodnotila celkové ztvárnění a použití moderních keramických materiálů, ale především finální kvalitu zpracování.

   
 
 
 
 

Nejlepší realizace z obkladů RAKO za rok 2016

Na valné hromadě Cechu obkladačů ČR byly vyhodnoceny nejlepší realizace z obkladů RAKO za rok 2016. Odborná porota hodnotila celkové ztvárnění a použití moderních keramických materiálů, ale především finální kvalitu zpracování.

1. místo: Ing. Jan Semrád, TFP Interiér, ČR
Zvolené keramické obklady série Como ve formátu 33x33 cm, imitující zvětralý kámen v kombinaci s bílými obkládačkami série System 20x40 cm, odpovídaly představám investorů z hlediska designu i ceny. „Při volbě designu se majitelé rozhodovali nejen podle katalogů, ale také podle obkladů přímo v autorizované prodejně. Té dali majitelé přednost před e-shopem, který nemůže nahradit návštěvu specializované prodejny se širokou nabídkou nabízených obkladů a s možností jejich „osahání si“ v reálné podobě,“ vysvětluje Jan Semrád.

Majitelé si v koupelně přáli jak sprchový bezbariérový kout, tak vanu. Do koupelny přibude ještě pračka vedle umyvadla. „Dobrou prvotní inspirací pro zákazníky jsou katalogy výrobců keramických obkladů. Výhodou profesionální realizační firmy je pak především zkušenost. Ta totiž základní návrh se spárořezy upraví vzhledem k osvětlení a proslunění místnosti, rozměrům místnosti a barevnému citu jednotlivých klientů,“ dodává odborník s více než 20 lety zkušeností v oboru.

2. místo: Marián Páleš, Deal Slovakia, Slovensko
„Zákazník by se měl vždy snažit ujistit, zdali materiál svěřuje do dobrých rukou. Jen tak může výsledný efekt stát za to,“ upozorňuje Marián Páleš. Zajímavostí jeho koupelny je kombinace velkého formátu 60x60 cm s menším rozměrem 20x20 cm ze série Random. „Volba prvků z jedné série, navržené v modulových formátech se stejnou tloušťkou, umožňuje snadnou kombinaci více různých formátů,“ radí Marián Páleš.

Výhodou zvoleného velkého formátu je na jedné straně sjednocení a pocitového zvětšení obkládaného prostoru. Povrch s menším množstvím spár působí celistvě, plocha se lépe udržuje. Na druhé straně práce s velkým formátem 60x60 cm, který je zde využitý jak na podlaze, tak na stěně, je o něco komplikovanější, než je tomu u formátu menšího. „Rozdíl spočívá třeba v nutném pečlivějším rozvržení spár, potřebě využít speciální nářadí, jako je řezačka pro velké formáty, dále v pracnější pokládce vyžadující zkušenosti nebo ve větším prořezu dlaždic,“ vyjmenovává Marián Páleš a dodává: „Aby detail působil dokonale a neokousaně, jsou zapotřebí zkušenosti i nářadí profesionála.“

3. místo: František Preis, Strakonice, ČR
Obkládačky série Sandy formátu 30x60 cm doporučili investorce v Koupelnách Ptáček a s výběrem je nadmíru spokojena. Pro rekonstrukci si navíc vybrala firmu Františka Preise, se kterou měla rodina již dřívější zkušenosti a která má obecně skvělé reference. Kromě obkladačských prací měli na starosti i instalatérskou část. Co se týče samotného typu dlaždic, chtěla paní domu hlavně něco praktického na úklid.

I když barva spár záleží hodně na zákazníkovi, František Preis doporučuje spáry šedé: „Pokud chce zákazník bílou, tak mu ji vždy rozmluvím, jelikož je mnohem náročnější na údržbu. Já preferuji odstíny šedé, protože se nejlépe udržují, a navíc ladí k jakékoliv barvě obkladů i dlaždic. Používám vždy flexibilní spárovací materiály, které jsou pružné, ale tvrdé. Nedochází k rychlému opotřebení a dobře se udržují,“ uvádí František Preis a dodává: „Nezáleží na tom, jaký obklad si zákazník vybere, ale jak precizně je koupelna řemeslně provedena. Například jak na 45° řezané rohy, tzv. jolly hrany, sedí nebo jak chytře jsou využity a poté i realizovány prostory pro niky a poličky. Reklama není potřeba, pokud je zákazník spokojený.“

podle podkladů společnosti Lasselsberger

  Výrobci/dodavatelé

Adelova 2549/1

320 00 Plzeň

Telefon +420 800 303 333

info@rako.cz

http://www.rako.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.