Nově vznikající pražská čtvrť DOCK

Nově vznikající pražská čtvrť DOCK

 
 
 
 

Nově vznikající pražská čtvrť DOCK

Nově vznikající pražská čtvrť DOCK se nachází v rozvojové lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic kolem dvou slepých ramen Vltavy. Projekt DOCK bude postaven ve čtyřech etapách a po svém dokončení nabídne celkem 120 000 m2 komerčních i rezidenčních ploch. Jeho součástí bude i privátní jachtařský klub s marinou, hotel, restaurace, kavárny a další služby. Celkové náklady projektu dosáhnou výše 7,5 miliardy korun.
Na projektu DOCK spolupracují celkem tři architektonické kanceláře – 4A architekti, Mediapolis a S.H.S architekti.
Architektonické ztvárnění rezidenčních částí DOCK A a DOCK B měla na starosti italská kancelář Mediapolis. Mezi její nejznámější rezidenční projekty v Čechách patří pražské bytové komplexy Podbaba a Podvinný mlýn.


Developerská skupina Crestyl uzavřela partnerství se společností YACHT Professional. Ta tak bude zajišťovat provoz a správu mariny, která je součástí projektu DOCK. Jedná se o nově vznikající pražskou čtvrť v atraktivní lokalitě nedaleko Libeňského zámku a Thomayerových sadů kolem dvou slepých ramen Vltavy. V první etapě se zde staví 60 bytů s nadstandardní výbavou a designovým zpracováním. Soukromé přístaviště je určeno k ukotvení až 150 jachet a malých lodí do délky 20 metrů a nabídne nadstandardní zázemí včetně prodejny lodí AZIMUT YACHTS a obchodu s jachtařským oblečením a vybavením.

Přístavní molo se soukromým přístavištěm je jednou z hlavních dominant projektu DOCK. Obyvatelé rezidenčního projektu si tak budou moci vychutnávat jedinečnou atmosféru téměř přímořského rázu, romantických výletů lodí například na Slapy či procházek po promenádě lemované stromy a s výhledem přímo na Vltavu.

Soukromé přístaviště je určeno k ukotvení až 150 jachet a malých lodí do délky 20 metrů. Majitelé lodí zde budou moci využít také části určené dlouhodobě ukotveným lodím a využívat tak plně funkčního přístaviště se službami, jakými je tankování, správa lodi, celoroční připojení na vodu a elektřinu, zazimování lodi či servisní místo pro spuštění lodě do vody i zpět na břeh. Bezpečí nejen pro ukotvené lodě zajistí nonstop bezpečnostní služba, ale i protipovodňová ochrana celého přístaviště.

Projekt DOCK nabídne svým obyvatelům kromě přístupu k marině také blízké golfové odpaliště a přímý přístup do parku s dětským hřištěm.

V první etapě DOCK A, která byla zahájena na jaře, se staví celkem tři budovy. Každá z nich nabídne 20 bytových jednotek s dispozicemi 1+kk až po mezonetové 4+kk. Do nových bytů se jejich majitelé budou moci nastěhovat v srpnu 2012. Někteří klienti již využili možnost spojení bytů a díky tomu vznikají byty o dispozicích až 6+kk s velikostí více než 200 m2. Kromě některých nejmenších bytů bude každý byt vybaven balkonem, terasou nebo předzahrádkou. Součástí standardu jsou atraktivní prvky jako například podlahové topení v koupelně s luxusním vybavením, dřevěné podlahy či centrální recepce s obsluhou 24 hodin denně.Byty mají hlavní obytné plochy převážně orientovány západním směrem s výhledem na vodní a zelenou plochu, ložnice jsou většinou orientovány na východ. K bytům umístěným v přízemí přiléhají privátní předzahrádky, které oddělují bytové objekty od veřejných ploch a jsou umístěné 4 metry nad přístavním molem. Vznikne tak dostatek soukromí a příjemný výhled na vodní hladinu. Nejvyšší ustupující podlaží je po celém obvodě obklopeno rozměrnou terasou s pergolamy.

Fasáda bytových domů bude tvořena obklady výhradně ze dřeva a kamene. Přírodní materiály budou využity také pro řadů prvků a detailů v jednotlivých bytech i ve společných prostorách. Pro zvýšení prostornosti a prosvětlenosti bytu jsou navrženy nadstandardně vysoké stropy i dveřní zárubně. Architektem DOCK A je italská architektonická kancelář Mediapolis v čele s architektem Sergiem Porcellinim.Projekt DOCK se nachází v Libni na místě bývalých doků a přímo sousedí s Karlínem a Holešovicemi. Je ohraničen Vltavou, Libeňským mostem, ulicí Voctářova a na severu pak Thomayerovými sady. V nejbližším okolí se nachází například Libeňský zámeček, Löwitův mlýn a nedaleká Palmovka nabízí kompletní občanskou vybavenost – školy, sportoviště, zdravotnická zařízení, poštu, divadlo, obchody nebo restaurace.

tisková zpráva Crestyl

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.