Nové Whitney Museum

Nové Whitney Museum

 
 
 
 

Nové Whitney Museum

Renzo Piano rozlehlou galerii navrhl jako svého druhu sochařské dílo: bude z velké části oplechovaná a mimo jiné bude obsahovat i největší zcela otevřený výstavní prostor v New Yorku. Stavba má celkem stát 760 milionů dolarů.


Newyorské muzeum si chce dražbou děl přivydělat na nové sídlo
(ČTK) - Známé newyorské muzeum Whitney si chce dražbou výtvarných děl přivydělat na stavbu svého nového sídla. Aukční síň Sotheby's bude prodávat celkem 25 obrazů a soch, z nichž některé do dražby věnovali sami umělci. Vedení muzea tak chce získat více než osm milionů dolarů (asi 160 milionů korun), které pak investuje do vznikající nové budovy podle plánů architekta Renza Piana.

Sotheby's zařadila díla určená na podporu muzea do aukce současného umění, jež se uskuteční 14. a 15. května. V souboru jsou třeba obrazy Roye Lichtensteina, Andyho Warhola, Jaspera Johnse či objekty Jeffa Koonse.

Muzeum amerického výtvarného umění Whitney nyní sídlí v centru New Yorku na Upper East Side. Nová budova vzniká v oblasti bývalých jatek na jihozápadním Manhattanu a měla by být hotová do roku 2015.

Po jejím dokončení bude současná budova muzea - nepřehlédnutelný brutalistní objekt postavený v 60. letech podle plánů Marcela Breuera, sloužit potřebám Metropolitního muzea.

Doplněno Stavbaweb:
Podrobné informace (video a webcamery) o novostavbě naleznete na stránkách Whitney Museum of American Art ZDE.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.