O nás / Kontakt

O nás / Kontakt

Stavbaweb.cz je portál sloužící pro odbornou architektonickou veřejnost, studenty, stavební a památkové úřady a laické zájemce o architekturu. Kromě aktuálního zpravodajství z oboru architektury a stavebnictví uveřejňuje podrobné informace o stavbách, reference stavebních a dodavatelských firem a informace o produktech pro stavebnictví. Registrovaní uživatelé získávají denní informační servis stavbawebu prostřednictvím e-mailového newsletteru.

Stavbaweb je úzce spjat s architektonickým časopisem Stavba, který čtyřikrát ročně přináší aktuální novinky ze světa architektury a stavění. Jednotlivá čísla jsou většinou tematicky uspořádána, přičemž stěžejní a pravidelně se vracející témata jsou věnována otázkám rozvoje měst, bydlení a rekonstrukcím. Časopis je určen nejen architektům, projektantům a studentům, ale všem, kdo se zajímají o architekturu a stavění.

stavbaweb.cz
Business Media CZ, s. r. o.
Nádražní 32
150 00 Praha 5
e-mail: stavbaweb@bmczech.cz

Redakce
Lidmila Burianová
Hana Vinšová

Inzerce
Jiří Ladman
tel.: 225 351 340, 602 372 312
e-mail: jiri.ladman@bmczech.czČasopis Stavba
ISSN 1210-9568
MK ČR E 6688
Vychází čtyřikrát ročně

PŘEDPLATNÉ ČASOPISU
tel.: 840 306 090
e-mail: stavba@predplatne.cz
A.L.L. production, s.r.o., P.O. Box 732,
111 21 Praha 1
Předplatné je vybíráno prostřednictvím obchodní společnosti A.L.L.production, s. r. o. ve prospěch vydavatele. 

Předplatné pomocí SMS (6 Kč včetně DPH) ve formátu:
OBJ STAVBA JMENO PRIJMENI ULICE C.DOMU MESTO PSC na číslo 900 11 06 (platí pro všechny operátory)
Technicky zajišťuje ATS Praha. V případě problémů volejte na infolinku 776 999 199 – pondělí až pátek, od 9 do 16 hodin.

Předplatné pro Slovenskou republiku

Mediaprint-Kapa Pressegrosso, a. s., oddelenie inej formy predaja
P. O. BOX 183, 830 00 Bratislava 3
tel.: +421 244 458 821, +421 244 458 816
e-mail: predplatne@abompkapa.sk

VYDÁVÁ
Business Media CZ, s. r. o.
Nádražní 32
150 00 Praha 5
tel.: 225 351 102
www.businessmedia.cz
IČ: 03582604
DIČ: CZ03582604
Zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 144192
Bankovní spojení: UniCredit Bank Czech Republic, a. s., č. ú.: 1277795031/2700

GENERÁLNÍ ŘEDITEL
Tomáš Tkačík

REDAKCE
Lidmila Burianová (šéfredaktorka)
e-mail: lidmila.burianova@bmczech.cz
Mariana Pančíková
e-mail: mariana.pancikova@bmczech.cz

PŘEKLADY
Milena Sršňová
e-mail: srsnovamilena@gmail.com

ART DIRECTOR
Matěj Kotrba
e-mail: matej.kotrba@bmczech.cz

INZERCE
Jiří Ladman
tel.: 225 351 340, 602 372 312
e-mail: jiri.ladman@bmczech.cz

MARKETING
Hana Kmecová
e-mail: hana.kmecova@bmczech.cz

VÝROBA
Aleš Zíta
e-mail: ales.zita@bmczech.cz

REPRODUKCE
DTP studio, Business Media CZ
e-mail: dtp@bmczech.cz

 
Nové komentáře

30. 3. 2017 16:11:58

Re: SOS Transgas!

Aha samí odborníci, tak to si sedneme na zadek. Otázka je, co ti naši samozvaní odborníci z Klubu za starou Prahu oněm "renomovaným" navykládali a po zkušenostech s tzv. maršmelounem by mně lhaní, falešné 3D modely a podobné nesmysly ani nepřekvapily, nakonec tím Klub za starou Prahu žije. Kdysi byl založen partou antisemitů, která si pod záminkou ochrany "úžasného" Židovského Města a Josefova léčila své skryté česko-antisemitské komplexy (novou zástavbu, díky které máme dneska jednu z nejhezčích částí Prahy stavěli resp. investovali hlavně bohatí pražští Židé, kteří navíc mluvili německy, takže se ten antisemitismus mohl tvářit "kultůrně") a navíc si připomeňme, s čím celý život bojoval onen autor slavné Besta triumphans a jak skončil. Smutné ovšem je, jakou váhu má tento spolek a jak drze se plete do věcí, kde jejich "jedině správné politické názory" musí všichni respektovat. A ICOMOS? Ať si pan hlavní konzervátor dojede do Drážďan a podívá se, jak v samém centru stojí u Frauenkirche domy, které respektují pouze tvar zástavby, ale jsou zcela moderní. Mezi námi, je to velmi zdařilé, bylo by skvělé, kdyby se takhle stavělo v památkových centrech u nás, ale to bychom nesměli mít zcela stupidně rigidní památkovou správu a ochranu a hlavně uřvané "kluby" za staré cokoliv. Co se týká onoho architekta Auĺického, jako Žižkovákovi mně dodnes neskutečně vadí ta odporná věž, nicméně soudruh z kategorie těch "vyvolených" architektů minulého režimu má na místě hřbitova jeden z nejvyšších pomníků u nás.....

23. 3. 2017 18:52:29

Re: Shromáždění delegátů ČKAIT v roce 2017

Mně to připadá, ten program, jako pouhé přátelské setkání kvůli poplácávání po zádech, jak jsme šikovní. Ani slovo o tom, jak nás vidí MMR, konkrétně diktátorka Karla Šlechtová, jak se przní a oddaluje nový stavební zákon, a proč není tvorba tohoto zákona v gesci komor (naší a ČKA), proč nemáme své ministerstvo a proč neřešíme novelu zákona o ochraně zdraví 258, když je úplně vadně vykládána nejen o MMR, ale i na KHS? Je tolik bordelu v přípravě resp. schvalování staveb, že to znamená každoroční propad v realizaci staveb. Byrokracie totálně ovládla naši zem, kam pohlédnete. To se má řešit, interpelovat ty nekňuby v Parlamentě, tedy ministry, kteří tam jsou z nějaké setrvačnosti. Jsem znechucen tím povykem na stavebních úřadech, které nestačí na své úkoly, nebo je vykonávají pod knutou kontrolotů z krajů, což někdy nemá vůbec smysl. Stačilo by dodat rozumné výklady k pár největším pitomostem ve st.zákoně a vyškolit úředníky a zejména jejich řady posílit především z krajských superzbytečných pozic. Na kontrolu lidi jsou, na práci už moc ne. Pořád větší a větší Kocourkov, to je naše země. Nový OZ přinesl také víc sajrajtu, než se může nám projektantům líbit. Za rok dva se o tom bude všude povídat, ale škody napravit nepůjde. Podvolování se pravidlům byrokratů z Bruselu je další trapná kapitola. Proč toto vše strpíme? Kdo má protestovat proti tuposti požadavků z EU? Jsem už před branami blázince? A delgáti ČKAIT se budou radovat, jak se znovu vidí a popovídají si, budou volit nového předsedu a pořádat slavnostní bál? Pro parádu? V čase trvalé krize stavebnictví, barometru výkonnosti národního průmyslu?

 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.