Obnova dvou budov bývalé továrny firmy Baťa začne do roku 2011

Obnova dvou budov bývalé továrny firmy Baťa začne do roku 2011

 
 
 
 

Obnova dvou budov bývalé továrny firmy Baťa začne do roku 2011

Na projekt hejtmanství vyhlásí architektonickou soutěž.

Práce na krajském kulturním a vzdělávacím centru, které vznikne obnovou a dostavbou 14. a 15. budovy bývalé továrny firmy Baťa ve Zlíně, by mohly začít na konci roku 2010 nebo začátkem roku 2011. Zlínský kraj odhaduje náklady na 880 milionů korun. Finanční podporu chce získat především z Evropské unie, počítá také s podporou ministerstva kultury i s vlastními penězi. Novinářům to řekl statutární náměstek hejtmana Libor Lukáš (ODS).


Do objektů se přestěhují krajská galerie, krajská knihovna a Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Na projekt hejtmanství vyhlásí architektonickou soutěž. Autoři prvních třech nejzdařilejších návrhů získají odměnu ve výši od 800 000 do milionu korun. "Chceme tak zaujmout prestižní architekty v České republice. Obnovu baťovského areálu považujeme za velice odbornou záležitost," řekl Lukáš.


Návrhy bude posuzovat devítičlenná odborná porota. Usedne v ní například Miroslav Masák, který stál za obnovou Veletržního paláce v Praze, Emil Přikryl, vedoucí Akademie výtvarných umění v Praze nebo ředitel Muzea umění Olomouc Pavel Zatloukal.


Všechny tři instituce, které by se měly do bývalého továrního areálu přestěhovat, sídlí nyní v nevyhovujících prostorech. Budovy, které jsou různě rozmístěny po městě, jsou zchátralé, organizacím navíc nevyhovují z kapacitních důvodů. Lukáš předpokládá, že kdyby se Zlínský kraj pustil do oprav stávajících sídel, proinvestoval by podobnou částku, jako nyní činí odhadované náklady na obnovu 14. a 15 budovy.


V budově číslo 14 má sídlit Krajská galerie výtvarného umění spolu s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně, budova číslo 15 je určena pro Krajskou knihovnu Františka Bartoše s integrovaným informačním centrem turistického ruchu.

Zdroj: Zpráva ČTK 5.5.2009

Související články:
Krajská knihovna a galerie ve Zlíně se zřejmě přesunou do bývalého Svitu
Zastupitelé schválili projekt k odblokování svitovského areálu

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o Obchodním centru Zlín, ve kterém jsou i budovy 14 a 15 naleznete zde.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.