Open house Praha 2018

Open house Praha 2018

(16. 5. 2018) 4. ročník festivalu se uskuteční od 19. do 20. května 2018 a zpřístupní více než 60 budov a prostorů

 
 
 
 

Open house Praha 2018

Již za pár dní se otevřou brány všech 65 budov a prostorů, které se letos zapojí do festivalu Open House Praha. O víkendu 19. a 20. května 2018 se budete moci podívat do míst, která vám v průběhu roku zůstávají skrytá a dozvědět se tak trochu více o bohaté architektuře a historii Prahy. Kromě budov, které se do festivalu zapojily v minulých letech, máme v programu 24 naprostých novinek!

Během dvou dnů tak bude možné v rámci festivalu nově navštívit např. citlivě zrekonstruovaný činžovní dům od architekta Kamila Roškota, zcela novou realizaci v podobě paláce DRN na Národní třídě, prakticky i designově promyšlené sídlo IT společnosti v moderní budově GREENLINE, bruselský pavilon EXPO 58 anebo původní Zátkovu sodovkárnu, nyní sídlo reklamní agentury.

„Z historických budov by si návštěvníci neměli nechat ujít Clam-Gallasův palác či novorenesanční Schebkův palác. Z budov 20. století stojí jistě za zmínku Kramářova vila, Hotel International Praha ve stylu socialistického realismu či výrazná budova CETIN ze 70. let,” dodává k osobním tipům Andrea Šenkyříková.

Při příležitosti letošního výročí sto let od založení samostatného Československa festival nabídne také dvacet provrepublikových budov, mezi nimi například Petschkův palác či Tyršův dům. Obdivovatele architektury zaujme Winternitzova vila, jedna z posledních zakázek Adolfa Loose, fanoušky industriálu např. areál Podkovářská, areál TESLA či Pragovka Art District.

Naplánujte si vlastní trasu
Pro vaše snadnější plánování návštěvy pražských architektonických skvostů si můžete již nyní na webových stránkách http://openhousepraha.cz vyfiltrovat budovy podle různých kritérií (například jejich lokality, typu budovy, doby zpřístupnění, programu apod.). Od pondělí 14. května je zároveň v obou našich infocentrech (CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2-Nové Město a Pražské kreativní centrum (vchod přímo z ulice, v podloubí), Malé náměstí 9, Praha 1-Staré Město) k dispozici katalog, kde najdete budovy roztříděné do jednotlivých oblastí, včetně orientačních map. Na webu najdete seznam všech budov na přehledném mapovém podkladu, který je zveřejněn i na portále Mapy.cz. Připraveny jsou i tematické okruhy zahrnující například prvorepublikové budovy, konverze industriálních areálů, či  osobní doporučení organizátorů. V průběhu víkendu bude na webových stránkách k dispozici chat, kde můžete sdílet s ostatními návštěvníky své dojmy a praktické tipy.

V sekci doprovodných programů  naleznete například informace o komentovaných prohlídkách budov s architekty a odborníky. Kromě vycházek pana Bezoušky Mezi dvěma nádražími, není třeba se na tyto programy dopředu registrovat. Některé z prohlídek však mají omezenou kapacitu, proto organizátoři doporučují přijít o půl hodiny dříve.

V rámci projektu Architektura první republiky v Praze bude otevřeno v průběhu festivalu 20 budov z tohoto období

http://openhousepraha.cz/

podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.