Park historie Aš

Park historie Aš

(10. 1. 2019) Autorem návrhu jsou ateliér SOA ve spolupráci s ateliérem KONCEPT

   
 
 
 
 

Park historie Aš

(ČTK) - Hlavní investicí města Aše bude v letošním roce vybudování první části takzvaného Parku historie. Součástí bude oprava historického kamenného mostku z roku 1724, vybudování chodníků, visuté lávky, ale i stezky s prvky virtuální reality, to vše za zhruba 80 milionů korun. Město bude ale také investovat do rekonstrukcí silnic a chodníků nebo základních škol. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. Celkem plánuje letos Aš hospodařit s příjmy 271, 2 milionu korun a výdaji 403,3 milionu korun.

"Další akcí bude celková rekonstrukce komunikací a chodníků v ulici Petra Bezruče, jež zasáhne také část ulice Tylovy. U domu s pečovatelskou službou v Dlouhé ulici bude upravena příjezdová cesta a výstavbu nového parkoviště. V seznamu je také modernizace učeben a dalších prostor našich základních škol Hlávkova a Okružní, podpořená dotacemi," vyjmenoval Vrbata.

V Doubravě a Kopaninách se připravují opravy několika úseků vozovek, v Horních Pasekách oprava parkoviště u bytových domů. Takzvané střední opravy komunikaci, tedy výměny povrchů bez zásahu do konstrukčních vrstev, se budou letos týkat chodníků v Mokřinách, v ulici Sibiřská, U Sadu a Slovanská. Aš také nechá zpracovat několik projektových dokumentací a studií, například studie úprav vnitrobloku sídliště zasahujícího do ulic Mírová, Žižkova, Vysoká a Skřivánčí.

V loňském roce Aš se zhruba 13.000 obyvateli podle schváleného rozpočtu hospodařila s příjmy 249 milionů korun a výdaji 371 milionů korun. Město při investicích hojně využívá dotačních titulů, například z přeshraničních projektů.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem návrhu jsou ateliér SOA ve spolupráci s ateliérem KONCEPT

Projekt na stránkách ateliéru SOA najdete ZDE.

Park bude také místem vhodným pro odpočinek a pohyb. Plánována je instalace dětského hřiště, které nebude mít svou velikostí a typem ve městě srovnání, dlážděnou promenádou a zážitkovou cestou po lávce, která bude probíhat parkem nad zemí.
Revitalizace parku bude rozdělena do tří částí. První část, pro niž bylo nyní vypsáno výběrové řízení, budou představovat stavební práce, druhou část představuje virtuální naučná stezka a třetí část stavba dětského hřiště.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.