Přednáška Iana Boglea o ELI

Přednáška Iana Boglea o ELI

(25. 2. 2016) Ve čtvrtek 10. března 2016 na FA ČVUT.

   
 
 
 
 

Přednáška Iana Boglea o ELI

Ian Bogle bude na Fakultě architektury ČVUT v Praze přednášet o superlaserovém centru ELI

Ve čtvrtek 10. března 2016 vystoupí na FA ČVUT v Praze britský architekt Ian Bogle, jehož ateliér projektoval ELI Beamlines v Dolních Břežanech, nejmodernější laserové centrum v Evropě. Od 18. 30 hodin v přednáškové síni Gočár, Fakulta architektury ČVUT v Praze, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice. Přednáška je v anglickém jazyce, vstup je volný a bezbariérový.


"Usilujeme o jednoduchý koncept, který dokáže vyřešit složité projekty. Ptáme se, kreslíme, modelujeme, přemýšlíme a zase si klademe otázky,"  říká Ian Bogle ředitel architektonické kanceláře Bogle Architects, která byla za laserové centrum ELI Beamlines oceněna mezinárodním festivalem Architecture Week Praha nejlepším architektonickým projektem roku 2014.

Ian Bogle vystudoval architekturu na Mackintosh School of Architecture v Glasgow. Od roku 1995 pracoval pro Foster + Partners. Jako hlavní inženýr projektu byl zodpovědný za stavbu londýnské 30 St Mary Axe (Swiss Re Tower, Gherkin, okurka) a Bexley Business Academy, které byly v roce 2004 oceněny prestižní Stirlingovou cenou udílenou Královským institutem britských architektů (RIBA).

V roce 2002 nastoupil do zavedené britské kanceláře Hamilton's Architects a o 8 let později byl jedním ze spoluzakladatelů Bogle Flanagan Lawrence Silver Ltd. (BLFS). Kancelář v tomto období realizovala mimo jiné projekt druhé nejvyšší budovy londýnského Southwarku Strata SE1 (The Razor, holicí strojek), 148 metrů vysoký bytový dům, který je první budovou na světě s integrovanými větrnými turbínami.

Od roku 2012 vede Ian Bogle vlastní architektonickou kancelář Bogle Architects. Ta  dnes působí v 15 zemích po celém světě, včetně pobočky v Praze. Zatím nejúspěšnějším projektem kanceláře v Čechách je mezinárodní laserové výzkumné centrum ELI Beamlines, které bylo otevřeno v říjnu 2015  v Dolních Břežanech. Projekt Extreme Light Infrastructure (ELI) je součástí evropského plánu na vybudování nové generace velkých výzkumných zařízení vybraných Evropským strategickým fórem pro výzkumné infrastruktury (ESFRI).

Více na www.boglearchitects.com
tisková zpráva

Související články:
Laserové centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech 20.10.2015
Superlaser ELI v Dolních Břežanech má už hrubou stavbu 7.8.2014
Laserové centrum ELI postaví za 1,5 mld. Metrostav, OHL ŽS a VCES 24.5.2013
Centrum ELI Beamlines v Dolních Břežanech 10.10.2012
BFLS budou projektovat zařízení pro nejvýkonnější laser na světě 3.5.2011Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.