Přes stovku pražských mostů je ve špatném stavu, pět v havarijním

Přes stovku pražských mostů je ve špatném stavu, pět v havarijním

(16. 2. 2016)

   
 
 
 
 

Přes stovku pražských mostů je ve špatném stavu, pět v havarijním

(ČTK) - Více než stovka pražských mostů je ve špatném technickém stavu, 18 mostů je ve velmi špatném a pět dokonce v havarijním stavu. Vyplývá to z materiálu Technické správy komunikací (TSK) pro pražskou radu, který má ČTK k dispozici. O jaké mosty konkrétně jde, TSK ČTK nesdělila. V metropoli je 677 mostů, z toho 594 v majetku magistrátu.

Debatu o mostech v Praze v posledních týdnech rozvířila plánovaná oprava Libeňského mostu za zhruba dvě miliardy korun. Technický stav tohoto mostu je podle TSK nejhorší v Praze. Stejně jako v případě Libeňského mostu i u dalších mostů, jejichž stav je špatný nebo havarijní, je nutné přistoupit k omezení provozu a snížení zátěže, vyplývá z podkladů TSK. U Libeňského mostu podle některých hlasů dokonce hrozí, že bude zcela uzavřen.

Proti stavebním zásahům do Libeňského mostu se postavila laická i odborná veřejnost. Kritizují, že bude při rekonstrukci zbourán. Most, který spojuje Holešovice a Libeň, vychází z návrhu slavného architekta Pavla Janáka. Ministerstvo kultury nedávno zahájilo řízení o možném prohlášení mostu za památku. Po dobu řízení musí majitel se stavbou zacházet tak, jako by památkou byla.


Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

16. 2. 2016 16:48:34. Re: Přes stovku pražských mostů je ve špatném stavu, pět v havar... Jiří Kalvach

  Bylo by dobré vědět metodiku, jak někdo neznámý určuje cenu opravy mostu. Ty sumy kde se podívám vytažené z klobouku nemohou vyjadřovat skutečnost. Nejdřív musí říci znalec statik, jak se most cítí a co potřebuje. Koná se to tak? A pak musí být po ruce specialista cenař, který rozumí technologii oprav i novostaveb. Čísla o špatných a havarijních mostech jsou podle mého účelová, ne pravdivá.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.