Přestavba stáje na rodinný dům

Přestavba stáje na rodinný dům

(20. 4. 2018) Rodinný dům je jedním z 50 projektů nominovaných na cenu Brick Award 2018

   
  • Situace

 
 
 
 

Přestavba stáje na rodinný dům

V londýnské čtvrti Highgate, z bývalé stáje pro koně, na pozemku velkém pouhých 90 m2, vznikl dvoupodlažní cihlový rodinný dům s plochou 70 m2.
Zadáním bylo se vyhnout "prostorovým dobrodružstvím" a zaměřit se jen na základní nezbytnosti.  
V přízemí je obývací pokoj a kuchyň s přístupem na malý dvorek, kde architekti navrhli zvláštní dekorativní prvek, stěnu kterou tvoří niky. Ve druhém podlaží jsou dva malé pokoje s vestavěným nábytkem a koupelna. 
Na stavbu byly použity žlutavé cihly se strukturovaným povrchem, s pečlivě vybranou maltou s bílým cementem a vápnem. 
Okna jsou rozmístěna tak, aby v domě obklopeném vícepodlažními budovami bylo dostatek světla a zároveň bylo i zachováno soukromí majitelů. 
Minimalistický dům doplňují chytré detaily – ze světlého dřeva nebo barevně sladěných prvků. 
Díky preciznímu projektu, vytěžili autoři z  malého místa maximum.


Architekt: Russell Jones Architects (Velká Británie)
Místo: Londýn, Velká Británie
Realizace: 11.2014 - 10.2015
Užitná plocha: 68 m2
Použitý typ cihel: Lícové cihly Wienerberger Marzial (Terca)


Brick Award 2018
Cílem této mezinárodně uznávané soutěže je představení a ocenění nejlepších inovativních staveb z cihel v rámci celého světa. Hodnotí se ta architektonická díla, jejichž významná část je vytvořena z keramického stavebního materiálu. Zvláštní zřetel je brán na to, jak stavba spojuje funkčnost, principy udržitelného rozvoje a energetickou úspornost. Další nutnou podmínkou je dokončení stavby v roce 2014 nebo později. Účast v soutěži není podmíněna použitím výrobků společnosti Wienerberger.

Do Brick Award 2018 se přihlásilo celkem 600 projektů z 44 zemí. Vítěz obdrží finanční odměnu ve výši 7000 EUR a vítězové jednotlivých kategorií částku 5 000 EUR. Na výběr vítěze nemá společnost Wienerberger žádný vliv a je brán v potaz pouze odborný názor poroty. Porota Brick Award 2018 se skládá z těchto členů:
Anne Kaestle, Duplex Architekten, Německo
Jonathan Sergison, Sergison Bates architects, Velká Británie
Marc Mimram, Marc Mimram Architecture, Francie
Stephan Ferenczy, BEHF Corporate Architects, Rakousko
Vladimir Arsene, Westfourth Architecture, Rumunsko

Architektonická soutěž Brick Award se pořádá ve dvouletých intervalech od roku 2004. V současnosti jde do finále její osmý ročník. Vítězové ročníku 2018 budou oznámeni na slavnostním vyhlášení dne 28. 5. 2018 ve Vídeňské Albert Hall, kteé bude spojeno s odborným sympoziem na téma: Stavitelství budoucnosti – architektura orientovaná na budoucnost.
Brick Award 2018

Podle podkladů společnosti Wienerberger
Foto © Rory Gardiner


 
 
 
 
51.572821
-0.139897
Přestavba stáje na rodinný dům

Přestavba stáje na rodinný dům

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.