Příběhy domů

Příběhy domů

Emauzský klášter, Praha

(10. 10. 2017) Seminář proběhne o víkendu 14.-15. října 2017 v refektáři Emauzského kláštera.

   
 
 
 
 

Příběhy domů

Třetí ročník konference Příběhy domů, pořádané spolkem Ekodům, proběhne o víkendu 14.-15. října 2017 v refektáři Emauzského kláštera. V sobotu se účastníci mohou těšit na příběhy o průběhu staveb a ekologicky šetrném bydlení, v neděli mohou domy navštívit v rámci exkurzí.
 „Sobotních přednášek o jednotlivých stavbách se zúčastní jako přednášející nejen architekti, ale i jejich obyvatelé. Bude tak možné získat širší zpětnou vazbu pro potenciální stavitele i odbornou architektonickou veřejnost.“ uvedl člen spolku Ekodům, Jan Márton.

Akce je otevřená veřejnosti včetně studentů, které se spolek snaží oslovit sníženým vstupným. V průběhu soboty se účastníkům představí více než osm přednášejících včetně akad. arch. Aleše Brotánka s přednáškou o pasivních domech nebo manželů Melounových o stavbě nízkonákladového domu společně s tesařem a stavitelem Lukášem Čejnou. Návštěvníci se mohou těšit i na panelové diskuze na tato témata: Důraz na přírodní materiály vs. technologický přístup; Ekonomie stavby, svépomoc a Hospodaření s vodou a energiemi, moderované Natálií Císařovskou (ČT).
Na neděli jsou přichystané tři okruhy exkurzí. Navštíví se vždy několik realizací, kde jsou plánované prohlídky s majiteli. Jak rodinný dům ze slaměných balíků navrhnout tak, aby splnil kritéria pro výstavbu v CHKO Křivoklátsko, vám povědí majitelé domu v Sýkořici. Jak je možné secesní dům opravit do energeticky pasivního standardu bez narušení cenné fasády? To se dozvíte díky návštěvě rekonstruovaného domu Tomáše Vanického v Poděbradech.

Pořádání konference není jedinou akcí, kterou se Ekodům zabývá. Činnost spolku se týká i navrhování ekologicky šetrných staveb – nízkoenergetických či pasivních domů s užití přírodních materiálů. Za důležité považuje užívání místních zdrojů s minimální ekologickou stopou.

Tisková zpráva

Více informací o konferenci Příběhy domů 2017 je možné získat zde nebo zde.

 
 
 
 
50.0721480
14.4172742
Příběhy domů

Příběhy domů
Emauzský klášter
Praha

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.