Pomník horníkům v Mostě

Pomník horníkům v Mostě

(12. 6. 2018) Radnice by chtěla vyhlásit architektonickou soutěž koncem roku

 
 
 
 

Pomník horníkům v Mostě

(ČTK) - Město Most uvažuje o vybudování památníku horníkům. Žádný památník havířům dosud ve městě není. Monumentální dílo má být ve stylu moderního umění. Architektonickou soutěž na návrh by chtěla radnice vyhlásit koncem letošního roku. Novinářům to dne 8. června 2018 řekli zástupci vedení magistrátu.

Památník by měl být věnován horníkům a hornictví obecně a obsahovat by měl i pietní složku pojící se s důlními neštěstími v regionu. "Dílo, které by mělo splňovat požadavky moderního umění a nemělo by být tedy příliš realistické a popisné, by mělo být zasazeno do centra města," uvedla mluvčí magistrátu Alena Sedláčková.

Radnice už vytipovala čtyři místa. Dvě jsou nedaleko kulturního domu Repre a dvě poblíž divadla. Odhalení pomníku by se podle magistrátu mohlo uskutečnit v roce 2021, kdy uplyne 40 let od důlního neštěstí v dole Pluto, při kterém zemřelo 65 havířů. Ve stejném roce se bude na Mosteckých slavnostech konat celostátní setkání hornických města a obcí.Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.