Praha 11 chce regulační plán pro území u stanice metra Opatov

Praha 11 chce regulační plán pro území u stanice metra Opatov

(14. 1. 2016) Na území je navrhována řada vzájemně nekoordinovaných záměrů různých subjektů.

 
 
 
 

Praha 11 chce regulační plán pro území u stanice metra Opatov

(ČTK) - Praha 11 chce nechat vypracovat regulační plán pro území v okolí stanice metra Opatov. Plán by stanovil podmínky využití pozemku a možný rozsah plánované zástavby. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 11 Miroslav Dvořák. Radnice nyní zpracovává návrh plánu, který předloží dotčeným subjektům k připomínkování, následně jej odešle na magistrát. U stanice měl vzniknout rozsáhlý administrativně-obchodní komplex, nynější vedení Prahy 11 s jeho výstavbou v zamýšleném rozsahu nesouhlasí.

Regulační plán by se měl vztahovat nejen na bezprostřední okolí stanice metra, ale také na navazující území v okolí ulice Na Jelenách. "Na území Opatov-Na Jelenách je navrhována řada vzájemně nekoordinovaných záměrů různých subjektů. Pořízení regulačního plánu poskytuje možnost, jak využití území naplánovat a tím jej do budoucna stabilizovat," zdůvodnilo svůj postup vedení radnice.

Regulační plán majitelům pozemků a developerům nebude nařizovat, kde má stát jaká budova, zda to má být například bytový dům, nebo kancelářská budova. Plán určuje například maximální možnou výšku, hustotu zástavby nebo stanovuje uliční čáry.

V současné době Praha 11 zpracovává znění plánu. "Po vyhotovení bude pracovní verze interně projednána, schválena a následně projednána s dotčenými osobami a subjekty," uvedl Dvořák. Po zapracování připomínek předloží radní Prahy 11 konečnou verzi k projednání zastupitelům a konečné znění zašle na magistrát.

U stanice metra na území od Litochlebského náměstí až k dálnici D1 měl vzniknout rozsáhlý komplex nových budov. Stát tu měly administrativní budovy, plánovány byly restaurace, obchody nebo byty. Proti se ale postavili místní obyvatelé a také současné vedení městské části, které tehdy bylo ještě v opozici.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.