Praha 4 odmítá záměr developerů stavět vyšší domy než plánovali

Praha 4 odmítá záměr developerů stavět vyšší domy než plánovali

(6. 1. 2016) Jde o stavby na Pankráci, v Podolí nebo Michli.

 
 
 
 

Praha 4 odmítá záměr developerů stavět vyšší domy než plánovali

(ČTK) - Radnice Prahy 4 u několika developerských projektů nesouhlasí s vyšším počtem pater, než kolik stavebníci původně plánovali. Jde o stavby na Pankráci, v Podolí nebo Michli. ČTK to 4. ledna sdělil mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas. O vyšší počet pater proti původním projektům žádají stavitelé v rámci projednávání změn územního plánu, který schvaluje magistrát. Tomu své odmítavé stanovisko nyní zašle Praha 4 s tím, že důvodem je obava z nárůstu dopravy a zhoršení životního prostředí.

Mezi odmítnutými je výstavba obytného komplexu Happy Way District II v ulici Sinkulova. Tady by v případě změny mohl developer stavět výš, než je nyní povolená výška činžovních vil se třemi nadzemními podlažími a čtvrtým ustupujícím podlažím. Pokud by magistrát změnu povolil, mohl by tu vyrůst až devítipatrový dům. "Jedná se o klidnou vilovou čtvrť, proto naše městská část nedala souhlas k těmto úpravám, které by zvýšily navrženou stavbu o pět pater," uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ).

Městská část nesouhlasí s nárůstem velikosti objektů ani v případě obytného souboru Rezidence Park Kavčí Hory v blízkosti Parku na Pankráci. "V současné době jednáme s developerem a věřím, že se dohodneme na dodržení výšky budov doporučené UNESCO," uvedla radní pro územní rozvoj a výstavbu Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/SZ).

Nesouhlasné stanovisko Praha 4 vydala také v případě růstu výšky připravované administrativní budovy u křižovatky ulic U Plynárny a Bohdalečská v Michli nebo bytové zástavby v ulici Šífařská v Hodkovičkách. Nesouhlasí ani se zamýšlenou podobou bytového domu na křižovatce ulic Sulická a Na příčce na Lhotce nebo obytného souboru v lokalitě U Společenské zahrady v Krči.

Nesouhlasné stanovisko nyní zašle městská část magistrátu, který o případném zvýšení budov může rozhodovat. Větší počet pater budov odmítlo již zastupitelstvo Prahy 4 na svém posledním jednání.

 
 
 
 

6. 1. 2016 14:12:23. Praha 4 dělá dobře, když odmítá záměr developerů stavět vyšší domy než plánov... Ing. arch. Martin Říha

  Ten objekt na obrázku by nejen neměl být vyšší, ale měl by být rozdělen cézurami, kterými by nadále mohl stékat chladnější vzduch ze svahu nad ním a nevytvářel nad touto souvislou překážkou nádrž studeného vzduchu. Brání to provětrávání partií pod ním. Tuhle chybu bohužel pražské stavební úřady opakují na mnoha místech a zhoršují tak prostředí v údolních polohách města.

11. 1. 2016 07:57:17. Re: Praha 4 dělá dobře, když odmítá záměr developerů stavět vyšš... Jitka

  Tenhle požadavek by mělo uplatňovat město jako účastník řízení - vlastník sousedního pozemku.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.