Praha brutálně krásná

Praha brutálně krásná

(5. 12. 2018) Křest knihy proběhne 8. prosince v pražském CAMP

   
 
 
 
 

Praha brutálně krásná

Škola současného Umění Scholastika zve fanoušky předrevoluční architektury, milovníky brutalismu, návštěvníky našich komentovaných prohlídek budov, přispěvatele na vznik publikace a přátele a fanoušky Scholastiky, na křest knihy Praha brutálně krásná, který se uskuteční v sobotu 8. 12. od 19 h v CAMP za účasti pana architekta Václava Aulického.

Kniha, ve které významné osobnosti představují mimořádné stavby postavené v Praze v letech 1969 – 1989, vznikla ve spolupráci editora Ondřeje Horáka, fotografů BoysPlayNice PetrPolák.photo Tomáše Součka a Filipa Šlapala s autory textů Míšou Janečkovou Adam Štěch Vladimir 518 Pavel Karous Petr Klima Petr Kučera / architekt Rostislav Koryčánek a graficky ji zpracovali Jan Kloss a Matěj Činčera z OKOLO.

Když v lednu 2014 začne nenávratně mizet z pražského horizontu hotel se symbolickým názvem Praha, už dávno si odborná i laická veřejnost uvědomuje, že jde o precedentní situaci. Zbourání hotelu vystavěného původně pro komunistické pohlaváry a zahraniční vládní delegace naplno odstartuje zájem o tento typ staveb, a to zdaleka nejen v Praze. Veřejnost si možná poprvé od pádu komunismu začne uvědomovat architektonickou, uměleckou i historickou hodnotu těchto budov.

Vzdělávací platforma Scholastika se rozhodla, že je důležité na tuto architekturu začít upozorňovat a v roce 2015 odstartovala sérii prohlídek a přednášek s významnými teoretiky, umělci a architekty, kteří představili jedinečnost a mnohdy skrytou krásu těchto staveb. Postupně některé z těchto budov začaly nenávratně mizet a bylo nutné uvažovat o způsobu, jak pro veřejnost zachovat tuto důležitou součást naší historie.

Pro spolupráci oslovili přátele platformy a respektované odborníky i popularizátory společného tématu a nyní budete mít možnost spatřit a prolistovat si výsledkem společné práce.

Na křtu si bude možné knihu pořídit, nechat podepsat nebo se vyfotit s jejími autory, těšíme se na Vás!

podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.