Praha nechá přepracovat projekt k opravě Clam-Gallasova paláce

Praha nechá přepracovat projekt k opravě Clam-Gallasova paláce

(16. 2. 2016) Rekonstrukce Clam-Gallasova paláce je součástí projektu z roku 2010.

   
 
 
 
 

Praha nechá přepracovat projekt k opravě Clam-Gallasova paláce

(ČTK) - Praha nechá přepracovat projektovou dokumentaci k rekonstrukci historického Clam-Gallasova paláce. Architektům za to zaplatí 3,6 milionu korun. Rozhodla dne 9. února 2015 nekompletní pražská rada, zjistila ČTK. Roky plánovaná oprava památkově chráněné barokní budovy na Mariánském náměstí v centru metropole by podle původního záměru měla vyjít asi na 400 milionů korun.

Rekonstrukce Clam-Gallasova paláce je součástí projektu z roku 2010, v rámci kterého chtělo vedení města v návaznosti na architektonickou soutěž opravit i budovu Nové radnice a samotné Mariánské náměstí. Podle podkladů, které má ČTK k dispozici, by šlo dohromady o investici za více než 1,2 miliardy korun. Město ale před časem kvůli výši nákladů soutěž na zhotovitele zrušilo. Už nyní ale náklady na projektové práce vyšly na desítky milionů.

Clam-Gallasův palác, který byl postaven na přelomu 17. a 18. století, odborníci považují za architektonický skvost. Podle původního záměru měla rekonstrukce napravit nevhodné stavební a technické zásahy z minulých let. Restaurovat se měly interiéry se vzácnou štukovou výzdobou a freskovými malbami. V přízemí měly vzniknout obchody, konat by se zde také mohly dražby, v horních patrech se počítalo s výstavami.

V dalších etapách měla být podle záměru minulého vedení města opravena Nová radnice a Mariánské náměstí. Oprava náměstí ale narazila na nesouhlas památkářů.

Doplněno Stavbaweb:
Obě budovy - Clam-Gallasův palác i Novou radnici si můžete virtuálně prohlédnout  zde.

Související články:
Praha zrušila tendr na opravu radnice a paláce za stovky milionů  25.7.2013
Rekonstrukce Mariánského náměstí v Praze 14.2.2011
Soutěž na projekt úprav radnice a Clam-Gallasova paláce má vítěze 14.10.2009
Magistrát plánuje úpravu budov na Mariánském náměstí  28.5.2009


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.