Představení nových nástrojů pro AutoCAD WS

Představení nových nástrojů pro AutoCAD WS

 
 
 
 

Představení nových nástrojů pro AutoCAD WS

Společnost Autodesk v úvodní části ve Spojených státech konané akce Autodesk University oznámila další novinky, které byly přidány do nové verze volně dostupné webové aplikace AutoCAD WS, která svým uživatelům umožňuje zobrazovat, upravovat a sdílet projekty vytvářené v AutoCADu na stolních počítačích, noteboocích, webu nebo stále rozšířenějších „chytrých“ mobilních zařízeních.

Co je tedy nového?
Aktuálně vznikající verze přináší nástroje pro využití GPS, umožňuje ukládání a sdílení geografických informací v rámci projekčních procesů, tiskové nástroje Plot-to-Print a podporu 3D.

Již více než čtyři milióny stažení dokazují, že o aplikaci je opravdu zájem. AutoCAD WS tak podporuje lepší spolupráci mezi architekty, stavaři, projektanty, geoinformatiky a také uživateli běžně AutoCAD nepoužívajícími.

„Naším hlavním cílem, který jsme pro AutoCAD WS stanovili, je posílení spolupráce mezi projekčními profesionály bez ohledu na to, kde dělají svou práci,“ říká Amy Bunszel, vicepresident produktového portfolia společnosti Autodesk. „Jsme velmi rádi, že v nové verzi uživatelům přinášíme ty nástroje, o které si sami žádají, které zvyšují využitelnost a hodnotu aplikace a také vylepšují podporu životního cyklu projektu.“

Podpora 3D
Jedna z nejvíce žádaných možností bylo právě zobrazování ve 3D. Velmi podařených je 3D mód pro dotykové zařízení. Sami budete příjemně překvapeni, jak snadno a rychle si na intuitivní práci s 3D projekty na svých mobilních zařízeních zvyknete.

Integrace GPS
Většina v současné době používaných mobilních zařízení je vybavena GPS modulem. Jeho použití ve spojení s datovým připojením a aplikací AutoCAD WS se proto nabízí. Aplikace bude tedy podporovat reálné určení polohy jako je tomu například u navigačních produktů. Jakou má uživatel výhodu? Může se velmi rychle zorientovat ve výkresech projektů přímo v terénu, okamžitě k nim ukládat své poznámky v reálných souřadnicích a sdílet je s dotčenými spolupracovníky.

Nástroje pro tisk prostřednictvím HP ePrint & Share
Po registraci u nově dostupné webové služby od společnosti HP - HP ePrint & Share mohou uživatelé aplikace AutoCAD WS mohou rychle a jednoduše přistupovat k tiskovým úlohám a ty tisknout prostřednictvím např. wifi připojení s plnou kontrolou nad styly čar, rozložením, kvalitou nebo formáty papíru. Tisknout z vašeho telefonu nebo tabletu tak můžete už v podstatě kdekoliv. Navíc je možné projekty tisknout i do PDF a to poté okamžitě sdílet s ostatními.


„Projektanti jsou neustále v pohybu – pendlují mezi kanceláří, místy staveb, kontrolními dny, výrobními výbory a klienty,“ říká Santiago Morera, vicepresident a generální manažer sekce velkoformátového tisku u společnosti HP.
„Nový nástroj cloud aplikace AutoCAD WS pro tisk dává ve spolupráci se službou HP ePrint & Share uživatelům k dispozici plnohodnotné řešení pro tvorbu dokumentace a její sdílení v papírové podobě kdekoliv potřebují.“


HP ePrint & Share naleznete včetně registrace zde

Autor článku: Petr Závodník, Autodesk Club

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.