Přelouč začíná stavět novou radnici

Přelouč začíná stavět novou radnici

 
 
 
 

Přelouč začíná stavět novou radnici

Navrhl ji architekt Milan Košař jako moderní prosklenou administrativní budovu.

Přelouč (Pardubicko) 15. března (ČTK) - Jen co se víc oteplí, začne Přelouč na Pardubicku se stavbou nové radnice. Stavební firma na pozemku nejprve zbourá staré garáže, následně lokalitu prozkoumají archeologové a poté začne samotná výstavba nové budovy pro 85 úředníků. ČTK to dnes řekl místostarosta Ivan Moravec.

"Demolice začne, až bude příhodné počasí. Tím, že jsme vypsali veřejnou soutěž, nám náklady klesly ze 100 milionů na 83 milionů korun," řekl místostarosta.

Nová radnice vyroste do dvou let poblíž náměstí. Navrhl ji architekt Milan Košař jako moderní prosklenou administrativní budovu. Radnici podle místostarosty město potřebuje.

"Polovina úředníků bydlí v pronajaté budově. Všichni se sestěhujeme na jedno místo. V uvolněných prostorách pak zřídíme muzeum. Máme hodně sbírek, ale není kde vystavovat,"
řekl Moravec.

Radnice celou stavbu zaplatí z rozpočtu. Vzhledem k tomu, že stavební práce potrvají dva roky, může město výdaje rozložit. Část peněz získalo z prodeje bývalého vojenského areálu a čeká také na dlužné evropské dotace za jinou investiční akci.

"Chtěli jsme také prodat městské lesy, ale asi to nebudeme muset udělat, protože jsme očekávali vyšší cenu. Ovšem budeme muset omezit jiné investiční akce. S radnicí se počítalo dlouho a jednou se postavit musí," řekl místostarosta.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.