Pro veřejnost se otevřou jižní zahrady Hradu

Pro veřejnost se otevřou jižní zahrady Hradu

 
 
 
 

Pro veřejnost se otevřou jižní zahrady Hradu

Praha 20. června (ČTK) - Po více než dvou letech oprav se dnes pro veřejnost otevřou jižní zahrady Pražského hradu. Rozsáhlá rekonstrukce areál vrátila do původní podoby, v jaké zahrady vybudoval ve dvacátých letech minulého století architekt Josip Plečnik.

Prezident Václav Klaus s manželkou Livií opravené zahrady slavnostně otevřou v 10:00. Jejich průvodci budou představovat historické postavy - dceru Tomáše Garrigua Masaryka Alici nebo císaře Rudolfa II. Pro veřejnost ale zahrady budou přístupné až od 12:00. Informoval o tom tiskový odbor Hradu.

Zahrady Pražského hradu jsou tvořené prstencem šesti zahrad kolem celého hradního areálu. Rozsáhlou rekonstrukci jižních zahrad odstartovala před zhruba třemi lety havárie kanalizace, kvůli níž hrozil podmáčeným zahradám sesuv.

Restaurátoři se snažili areál vrátit do původní podoby z Masarykovy éry. Opravili vyhlídku, která se v druhé polovině 20. století zbortila a poté byla zmenšena. Rekonstrukcí prošly i další dominanty zahrad - kamenná pyramida a mísa, obelisk, pavilony a sochy.
Jižní zahrady: Pohled do Rajské zahrady (zdroj foto: Prazsky hrad)

Jižní zahrady: Pohled do Rajské zahrady - Podobný pohled se naskytne každému, kdo vstupuje do pásu Jižních zahrad z Hradčanského náměstí. Pásem Jižních zahrad lze obejít půl Hradu. Rajská zahrada okouzlí svou nádhernou strohostí, Hartigovká zahrada zase romantickými zákoutími a zahrada Na Valech zejména překrásnými výhledy na Prahu. (zdroj foto: www.hrad.cz/cs/prazsky-hrad/)

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.