Projekt nového řeckokatolického dřevěného kostela

Projekt nového řeckokatolického dřevěného kostela

 
 
 
 

Projekt nového řeckokatolického dřevěného kostela

Fotogalerie ke článku (1)

Nový kostel v Hradci Králové (zdroj: Farnost Hradce Králové)

Nový kostel v Hradci Králové (zdroj: Farnost Hradce Králové)
Celá fotogalerie (1)

V Hradci Králové.
Realizovat se bude návrh P. Krejčíka.

Řeckokatolická církev si chce v Hradci Králové postavit první vlastní kostel v Česku. Dřevěná stavba by měla vyrůst do tří let v parku mezi Benešovou třídou a rodinnými domy ve čtvrti Třebeš. Stavba kostela, který by měl stát do deseti milionů korun, by mohla začít již za rok. Uvedla to Mladá fronta Dnes v příloze pro hradecký kraj.
Řeckokatolická farnost ve městě působí od roku 1999 a počet věřících odhaduje na 300. Bohoslužby se dosud konají v kostele Božského srdce Páně na Pražském Předměstí. Před lety je navštěvovalo jen několik lidí, dnes jsou jich desítky. Velká část z nich jsou cizinci.
"Zhruba dvě třetiny věřících jsou z Ukrajiny, Slovenska a dalších zemí. S narůstající migrací bude počet našich věřících stoupat, ale pomalu stoupá i počet věřících z řad místních," řekl správce řeckokatolické farnosti v Hradci Adrián Kostilník. Kostel by neměl sloužit jen církevním účelům, ale mělo by v něm být centrum pomoci pro cizince.
Řeckokatolická církev má nyní v Česku přibližně 25 farností a při posledním sčítání lidu se k ní přihlásilo zhruba 8000 věřících. K nim je ale podle církevních zdrojů třeba připočíst další desítky tisíc lidí ze Slovenska a Ukrajiny, kteří v českých zemích přechodně pracují.

Zdroj: Zpráva ČTK, březen 2008

Doplněno Stavbaweb:
Studii kostela a více informací naleznete zde

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.