První vesnička pro seniory v Česku leží v nádherné pálavské krajině

První vesnička pro seniory v Česku leží v nádherné pálavské krajině

 
 
 
 

První vesnička pro seniory v Česku leží v nádherné pálavské krajině

V nádherné pálavské krajině byl vybudován naprosto ojedinělý projekt nezávislého bydlení pro seniory.
Ne náhodou volba lokality k vybudování řadových domků padla na vinařskou oblast. Místo pro seniorskou vesničku bylo vybráno tak, aby bylo rychle a lehce dostupné z Brna a zároveň leželo v klidném prostředí vybízejícím k relaxaci či toulkám po Pálavě. Myšlenku, jak i ve stáří bydlet v soukromí svého domečku, realizuje projekt Formóza. První a jediný projekt tohoto typu v České republice nabízí svým klientům kromě prvotřídního bydlení také rozmanité služby včetně péče o dům.
Důraz na kvalitní materiály

Při výstavbě řadových domků seniorské vesničky byl kladen velký důraz na použití kvalitních stavebních materiálů. Pan Karel Pavelek je jednatelem společnosti Formóza, která stojí za celým projektem od jeho návrhu až po realizaci. „Pro stavbu jednotlivých domů jsme použili kompletní systémové řešení Ytong, abychom zajistili harmonický průběh stavby a dosáhli nejlepších izolačních parametrů. Kromě pórobetonových tvárnic Ytong jsme použili vápenopískové tvárnice Silka pro zajištění nadstandardního akustického útlumu mezi jednotlivými domky, který bezpečně splňuje nejpřísnější hygienické požadavky. Jelikož Silka stejně jako Ytong patří do portfolia produktů jednoho výrobce, probíhaly dodávky na stavbu současně a tím nám urychlily výstavbu. Při výběru materiálu je nutné zohledňovat nejen jeho cenu, ale i cenu lidské práce, jejíž hodnota ve stavebním segmentu stále roste a bude se i nadále zvyšovat. Práce s tvárnicemi Ytong je velmi rychlá a přesná, a proto na stavbě potřebuji mnohem méně stavebníků,“ komentuje Karel Pavelek.

Nadstandardní bydlení
Vesnička pro seniory rozhodně nepatří ke standardnímu řešení bydlení pro starší obyvatele. Nadstandardně kvalitní domy, uzpůsobené pohodlnému životu, umožní jeho obyvatelům žít na základě vlastních rozhodnutí a zachovat si důstojnost. A nestandardní je i rozhodnutí postavit domy určené lidem v neproduktivním věku v nejvyšším komfortu. Projekt Formóza je specifický tím, že obyvatelé žijí v jedinečných domcích, které se od sebe odlišují barvou střechy, oken, dveří a fasády. Rozmanitý je i interiér samotných domků. „Již při návrhu projektu pro mě bylo klíčové, aby domky splňovaly parametry nízkoenergetického a zdravého bydlení. Jsem přesvědčen, že vnitřní mikroklima je pro spokojené bydlení jedním z nejdůležitějších faktorů. Mnozí lidé si dnes ničí zdraví ve vlhkých domech, které jsou plné plísní a škodlivých mikroorganismů. Nejde jen o staré domy, ale i dnešní novostavby jsou zadušené polystyrenovou izolací a argumentu, že polystyren propouští vzduch, prostě nevěřím. Pórobetonové tvárnice Ytong mají tu výhodu, že vyrovnávají vlhkost v prostředí, ve kterém se nachází,“ dodává pan Pavelek.

Na zahrádku bez bariér
Bezbariérové bydlení nabízí opravdový komfort dostupný pro každého. „Mým záměrem bylo zajistit seniorům soukromí a výrazně zvýšit jejich životní úroveň, kterou zajistí kvalitní a pohodlné bydlení, klientské služby a možnost trávit volný čas na zahrádce, která náleží ke každému domku. Chtěl jsem, aby domky nabízely zdravé vnitřní prostředí a zároveň byly jejich provozní energetické náklady minimální. Klienti mají na výběr z domů o velikosti 1+kk až 3+kk, které si mohou odkoupit do osobního vlastnictví nebo dlouhodobě pronajmout,“ uzavírá rozhovor jednatel společnosti.

tisková zpráva
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.