Radnice Prahy 5 hledá tři projektanty, kteří vypracují studie využití pozemku Na Pláni v oblasti Malvazinek

Radnice Prahy 5 hledá tři projektanty, kteří vypracují studie využití pozemku Na Pláni v oblasti Malvazinek

(7. 1. 2016) Všichni zájemci o soutěž mohou posílat přihlášku do 12. ledna.

   
 
 
 
 

Radnice Prahy 5 hledá tři projektanty, kteří vypracují studie využití pozemku Na Pláni v oblasti Malvazinek

Na studii k území Na Pláni v Praze 5 se budou podílet obyvatelé
(ČTK) - Radnice Prahy 5 hledá tři projektanty, kteří vypracují studie využití pozemku Na Pláni v oblasti Malvazinek. Na její podobě budou spolupracovat s obyvateli Prahy 5. ČTK to řekl radní Lukáš Budín (SZ). Tři projektanty bude radnice vybírat z přihlášek, které jí mohou všichni zájemci o soutěž posílat do 12. ledna. Jeden z vybraných nakonec ve spolupráci s obyvateli vytvoří finální verzi projektu. Na Pláni měla původně developerská firma Geosan Sigma stavět na pozemcích Prahy 5 domy, radnice jí ale smlouvu nakonec vypověděla.

"Postup vytvoření nové studie na využití pozemku nyní konzultujeme s komorou architektů. Chceme, aby nám uznala, že je výběr finálního projektu procesně regulérní," řekl Budín.

Vybraní tří architekti se nejdříve sejdou s místními obyvateli a vyslechnou si jejich připomínky a přání, jak si podobu území představují. Na základě získaných informací vypracují své návrhy, které vyhodnotí speciálně složená komise ze zástupců radnice, magistrátu nebo Institutu plánování a rozvoje. "Komise bude ustanovena na úterním jednání rady městské části," uvedl Budín.

Komisí vybraný architekt následně vypracuje projekt, který opět předloží na společném setkání s obyvateli. Po schůzce jej pak ještě dopracuje. Podle této verze pak bude radnice při úpravě území postupovat.

Kdy se první setkání tří architektů s obyvateli uskuteční, není zatím jasné. Původně jej radnice plánovala na 19. ledna, kvůli posouzení komorou architektů se podle Budína asi o dva až tři týdny posune.

Na Pláni měla na zelené louce vyrůst více než desítka domů. Podle odpůrců stavby z řad veřejnosti i místních politiků by to bývalo znamenalo likvidaci zeleně i několika druhů živočichů. Geosan měl navíc po vybudování domů od radnice koupit pozemky za 49,7 milionu Kč. Radnice nakonec v roce 2013 smlouvu vypověděla. Následný soudní spor s developerem radnice nakonec vyhrála.
zdroj foto: Přátelé Malvazinek

Doplněno Stavbaweb:
Fotogalerii území včetně plánovaného projektu bytových domů najdete ZDE.

Výzva k účasti na stránkách Prahy 5:

http://www.praha5.cz/cs/uredni-deska-dokument/15140-vyzva-k-ucasti-na-soutezi-a-plani-urbanisticko-architektonicka-studie

Komentáře ke článku

 
 
 
 

7. 1. 2016 19:08:26. Pozastavení urbanisticko-architektonické soutěže Na pláni. Přátelé Malvazinek

 
 
 
 

7. 1. 2016 19:08:26. Pozastavení urbanisticko-architektonické soutěže Na pláni. Přátelé Malvazinek

  aktuální doplnění: 5.1.2016 MČ Prahy 5 pozastavila urbanisticko-architektonickou soutěž o zpracování vize pro lokalitu Na pláni.

http://www.praha5.cz/cs/uredni-deska-dokument/15190-oznameni-pozastaveni-pripravovaneho-soutezniho-workshopu-na-plani

Důvodem je převážně sladění zadávací dokumentace s ČKA. Poté bude soutěž vyhlášena nově.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.