Radnice v Rapotíně

Radnice v Rapotíně

(29. 1. 2016) Dodavatelem a výrobcem skleněného zábradlí i skleníku nad dvoranou byla společnost MIJA-Therm.

   
 
 
 
 

Radnice v Rapotíně

Místo: Šumperská ul., Rapotín
Investor: Obec Rapotín
Projektant: Architektonický atelier ABV
Autoři: Petr Benda, Eva Letovská
Foto: Ondřej Getzel

Nosnou konstrukci do výše střechy tvoří železobetonový skelet s vyzdívkou z keramických tvarovek a s kontaktním zateplení. Vnější rampa, obě schodiště a sloupy zastřešení rampy jsou z betonových prefabrikátů. Konstrukci střechy hlavní budovy tvoří lehká dřevěná konstrukce z příhradových vazníků. Fasády jsou řešeny v kombinaci světle šedé tenkovrstvé omítky a nekontaktního obkladu deskami Kronospan v tmavošedém odstínu. Nadokenní část obvodového pláště patra je obložena hliníkovým plechem PREFA se stojatou úhlovou drážkou, který tvoří i střešní krytinu.
Výplně vnějších i vnitřních otvorů jsou navrženy z hliníkových profilů ve stejném odstínu jako obklad fasády, okna hlavní budovy jsou doplněna předokenními žaluziemi téže barvy. Pro bezbarierový přístup do patra je v zrcadle schodiště umístěna výtahová plošina.
Celá dostavba je vytápěna nástěnným kondenzačním kotlem na zemní plyn s centrální přípravou teplé vody v nepřímo topeném ohřívači. Prostor dvoupodlažní dvorany a místnost serveru jsou vybaveny chlazením.
Dílčí zásahy byly provedeny i u stávajícího kulturního domu. Jihozápadní štít objektu byl doplněn o žaluziovou předstěnu. Upravena byla i celková barevnost.
Celková investice zahrnovala i úpravu přilehlé komunikace, parkoviště, pěších ploch a sadové úpravy.


Hliníkový profil, držící zábradlí, je ukotven k nosné ocelové konstrukci. Stabilitu skel v profilu zajišťují speciální pomocné klínky a pryžové těsnění, které decentně kryje mezery mezi sklem a profilem. Horní hrany skla spojuje hliníkový U profil. Tvoří decentní madlo a zároveň chrání hrany skla před poškozením. Kalené bezpečnostní vrstvené sklo o tloušťce 16,76 mm v čirém provedení splňuje nejen požadavky normy, ale umožňuje i dodržet koncept „otevřené radnice“, tedy optické prostupnosti prostorového řešení, požadovaný architekty. Navíc je moderní a designovou součástí interiéru.
Konstrukce světlíku nad dvoranou je řešena v návaznosti na konstrukci rámů vnitřních prosklených ploch. Světlík tvoří sestava izolačního trojskla položeného na ocelovou konstrukci. Skladba skel, každého o tl. 6 mm, splňuje požadavky jak na prosvětlení a zvukovou neprostupnost, tak i na prohřívání interiéru.
Dodavatelem a výrobcem skleněného zábradlí i skleníku nad dvoranou byla společnost MIJA-Therm se sídlem v Rapotíně. 

Společnost MIJA-Therm mimo jiné dodává:
– Elektricky ovládaná skla, TV za zrcadlem, grafická skla, projekční skla, řízeně průhledná skla, skla osazená LED, atd.
– Skleněné dveře, zábradlí, fasády, sprchovékouty, atd.
– Shopfronty, výkladce, pochozí sklo, střešní světlíky.
– Výdejní okna, hliníkové zárubně.
– Variabilní venkovní zastřešení Pergola Vario.

Publikováno v časopise Stavba č. 4/2015, str. 41

Související články:

Nová budova radnice v Rapotíně 28.1.2016

  Výrobci/dodavatelé

Bludovská 1968/10

787 01 Šumperk

Telefon +420 583 214 921

info@mija-t.cz

http://www.mija-t.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.