reSITE 2018

reSITE 2018

(15. 5. 2018) Bydlení pro budoucnost. Design a dostupnost bydlení na reSITE 2018

 
 
 
 

reSITE 2018

reSITE 2018 ACCOMMODATE chystá hvězdnou sestavu vystupujících. Japonský architekt Sou Fujimoto, Jeanne Gang z Chicaga, Mexičan Michel Rojkind či partner rotterdamského studia OMA Reinier de Graaf vystoupí na globálním fóru zaměřeném na rozvoj měst.

“reSITE je nejzásadnější konverzace ve svém oboru.” – Citylab

Sedmý ročník se bude věnovat budoucnosti bydlení a bydlení budoucnosti. Vystoupí na 50 mezinárodních mluvčích ze 30 zemí světa a kolem unikátního 360° podia se ve dnech 14.–15. června očekává více než tisíc architektů, plánovačů, inovátorů a lídrů veřejného i soukromého sektoru. Jaká jsou řešení z pohledu architektury, designu, politiky a ekonomiky, pro udržitelnost bytové a rezidenční výstavby a kvalitu života?

Kromě přednášek, diskusí, panelů se chystá premiéra očekávaného dokumentu Elevation z produkce Dezeenu, knižní autogramiáda Reiniera de Graafa i běh s architektem Michelem Rojkindem. Součástí programu bude rovněž série interaktivních workshopů koncipovaných kurátory unijního projektu Shared Cities: Creative Momentum.

SLEDUJTE UDÁLOST

Hlavní téma: bydlení
Alternativní modely vlastnictví, financování a městská regenerace jsou v centru pozornosti v současném rozvoji měst na celém světě. „Bydlení se vždy odlišuje od ostatních typů realit a developmentu, protože se jedná o velmi osobní věc, která je úzce spojená s naším pocitem pohody a kvalitou života ve městě. Cena bydlení se stala pro naši generaci po celém světě tím nejtíživějším strašákem. Města se nyní snaží najít řešení, jak bydlení udělat dostupnějším.“ – Martin Barry, šéf reSITE.
„To, co na městech nejvíce milujeme, z nich udělalo luxusní artikl. Právo na město začíná s právem na bydlení, a proto potřebujeme rozvíjet takové strategie, technologie a ochranné mechanismy, které umožní vytvářet bydlení pro všechny obyvatele – férově, udržitelně a bez diskriminace. Odtud se odvíjí téma reSITE 2018 ACCOMMODATE,“  vysvětluje nový hostující kurátor Greg Lindsay, autor, novinář a urbanista.

Vystoupí globální trendsetteři

Celkem padesát renomovaných hostů bude přednášet a diskutovat na 360stupňovém pódiu ve Foru Karlín:
Jedna z hlavních přednášek bude patřit Richardu Burdettovi, respektovanému profesoru urbánních studií na London School of Economics a řediteli Urban Age a LSE Cities.
Sou Fujimoto, jeden z nejobdivovanějších japonských architektů, je proslulý zapojováním zelených prvků do architektury. Jeho velkolepé projekty změní tvář několika francouzských měst – Paříže, Marseille či Nice.
Šéfdesignér konceptu Mini Living Oke Hauser představí koncept bydlení, jehož filozofií je minimální stopa pro životní prostředí.
Mini living je nová součást portfolia automobilové značky Mini – BMW.
Jeanne Gang, významná architektka a zakládající partnerka chicagského Studia Gang, představí svou současnou práci koncipovanou pro MoMA „Foreclosed: Rehousing the American Dream“ o tom, jak se mění americký sen o bydlení.
Přivítáme zakladatele Rojkind Arcquitectos Michela Rojkinda, který byl označen magazínem Wallpaper magazine za jednoho ze „150 hybatelů, buřičů a tvůrců, kteří přetvořili svět v posledních 15 letech.“ Jeho poslední dokončená stavba, koncertní a kulturní sál Foro Boca v Mexiku, byla nedávno otevřena za velkého zájmu světových médií.
Mirik Milan, noční starosta Amsterdamu, vysvětlí, proč a jak Amsterdam institucionalizoval noční život.
Světoznámá choreografka Elizabeth Streb promluví o své práci na pomezí tance a akrobacie, jež reflektuje ikonické stavby ve veřejném prostoru.
Bydlení v betonovém podtrubí? James Law představí OPod od Cybertecture, futuristický koncept, schopný obstát v městech s nedostatkem prostoru. 
Mezi „bottom-up“ iniciativami představíme inovátory z URBZ Matiase Echanova & Rahula Srivastavu a zakladatele Dark Matter Labs Indy Johara.
Moderace se ujmou editoři předních světových médií, mezi nimi zakladatel Dezeenu Marcus Fairs, producentka Monocle 2 Carlota Rebelo a Rob Bole, generální ředitel Citylabu.

Více než konference: bohatý program
FILMY
reSITE uvede premiéru očekávaného dokumentu Elevation z produkce Dezeen o tom, jak drony promění města. Film bude promítán na hlavní stagi 14. června, za přítomnosti Marcuse Fairse, režiséra, a architekta a umělce Liama Younga. Young spolu s Timem Maughanem natočili vůbec první krátký film pouze za použití dronů, In The Robot Skies. I ten bude na programu, za doprovodu obou tvůrců.

WORKSHOPY SHARED CITIES
Odpolední sekce ve čtvrtek 14. června bude patřit sérii workshopů, vybraných kurátory projektu Shared Cities: Creative Momentum. Workshopy povedou experti převážně se Střední Evropy a Německa, a budou se týkat spolubydlení, sdílení, vytváření vazeb a sociálních kontaktů v rámci sousedství, využívání dat a zdrojů. Budou probíhat formu hry i zážitkových formátů. Kapacita bude přednostně nabídnuta registrovaným účastníkům konference, volná místa budou otevřena veřejnosti. Registrace nutná na reSITE.org.

AUTOGRAMIÁDA: REINIER DE GRAAF

Nizozemský architekt a partner renomovaného studia Rema Koolhaase OMA Reinier de Graaf představí v Praze svou zbrusu novou knihu "Čtyři stěny a střecha" (Four Walls and a Roof): "Architektura bude vždy nedokonalá, dokud ji budou koncipovat, vytvářet a stavět lidé."
Financial Times i The Guardian označily knihu za nejlepší titul roku 2017.

RUN WITH ROJKIND

Architekt a umělec mnoha talentů Michel Rojkind je také vášnivým běžcem. Připojte se v sobotu 16. června k městskému běhu s Michelem Rojkindem, který bude zakončen v Manifestu. Nepoběží se o závod, ale pro radost. Meeting point, trasa a registrace budou zveřejněny na reSITE.org. Kapacita omezená.

DISKUSNÍ SALON reSITE
Veřejný diskusní salon se uskuteční ve středu 13. června v hotelu Emblem. Hlavním hostem bude Oke Houser, kreativní šéf Mini Living. Akce bude přístupná zdarma, registrace via reSITE.org.

reSITE DINNER A PARTY

Čtvrteční večer 14. června bude patřit recepci a party s mezinárodními hosty koneference, která se uskuteční v Bokovce na Starém Měste. Po úvodní části večera pro zvané se od 10 hodin večer dveře otevřou všem příznivcům reSITE.

Co bude součástí konference?

Přednášky nejpozoruhodnějších expertů světa, panelové diskuse, komentované exkurze, interaktivní workshopy, party, nezapomenutelná večeře, unikátní zážitek, inspirující myšlenky. Pro rodiče bude k dispozici zdarma dětský koutek. Účastníci konference mohou rovněž využít bezplatnou mezinárodní či vnitrostátní jízdenku do Prahy v síti Leo Express.

Komu je akce určena?

Událost oslovuje architekty, urbanisty, plánovače, designéry, starosty a zástupce měst, politiky, developery a investory, vědce, učitele, studenty média, kulturní lídry, kurátory, neziskové organizace a aktivisty.

Slevy!
Registrace na konferenci probíhají online na tickets.resite.org s výraznou slevou pro studenty, nabídkou “Women Make Cities“ (70% sleva) a speciální cenou pro neziskovky a akademiky (60% sleva, kód Nonprofot2018). Tyto slevy jsou časově omezené do 11. května. Oborové slevy jsou k dispozici pro členy SMOČR a ČKA.

#reSITE2018

CO: reSITE 2018
POŘÁDÁ: reSITE
KDE: Forum Karlín, Pernerova 51, Praha 8
KDY: 14.-15. června, 2018, 9:00 - 18:00 + paralelní program
PROGRAM: https://www.resite.org/events/reSITE-2018-cs
REGISTRACE: https://tickets.resite.org/cs/
FACEBOOK: sledujte událost

tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.