Revit 2012 Materiály nově - Přidání materiálu

Revit 2012 Materiály nově - Přidání materiálu

 
 
 
 

Revit 2012 Materiály nově - Přidání materiálu

Dialog materiály se v poslední verzi Revit Architecture 2012 proměnil graficky i funkčně. V nové verzi dialogu pro správu materiálů, tak mohou uživatelé jednodušeji vytvářet a spravovat jednotlivé materiály nebo celé knihovny.

Vytvoření vlastního materiálu

Nový materiál se vytváří kopírováním některého ze stávajícíh, již hotových materiálů.
 

1. Na záložce Správa klepněte na ikonu Materiály.

2. V dialogovém okně Materiály vyberte ze seznamu materiál, který má svými vlastnostmi nejvíce k novému materiálu (obr. 1-A).

3. Klepněte na ikonu Duplikovat (obr. 1-B).

4. V dialogu Duplikovat materiál.. nový materiál vhodně pojmenujte a klepněte na tlačítko OK (obr. 1-C).

Na záložce Vzhled (obr. 1-D) nastavte zobrazení materiálu pro běžnou práci v projektu. Určit můžete barvu povrchu, povrchový vzor (šrafování) nebo vzhled materiálu v řezu. Tato nastavení vzledu jsou zcela nezávislá na nastavení materiálu pro rendrování a vizualizace.


Přiřazení vzhledu materiálu

V další kroku přiřadíte materiálu vzhled požadovaný ve vizualizaci projektu.
 

1. V dialogovém okně Materiály zvolte záložku Sady vlastností vzhledu (obr. 2-A).

2. Vyberte odpovídající Kategorii materiálů (obr. 2-B).

3. Vyberte konkrétní materiál (obr. 2-C).

4. Vybraný materiál se ihned zobrazí i v části dialogu, který je vyhrazen pro materiály použité (použitelné) v projektu (obr. 2-D).

V právé části dialogu (obr. 2-E) je pak možno vzhled materiálu dále upravovat.


Úprava dialogu Materiály

Vzhled dialogu Materiály je možné částečně upravit. Z dialogu (a z projektu) tak můžete odstranit nepotřebné Sady vlastností materiálu. V části dialogu Sady vlastností projektu stiskněte pravé tlačítko myši a ze zobrazené nabídky vyberte Vyčistit všechny nepoužité (obr. 3-A).

V základní knihovně materiálů si můžete vybrat mezi náhledem s texturou materiálu nebo pouze textovým popisem (obr. 3-A).

Při rozhodování o výběru správného materiálu určitě využijete možnost změny tvaru v náhledovém okně (obr. 3-C) podle typu konstrukce, na kterou chcete daný materiál aplikovat.

Autor článku: Vladimír Balda. www.autodescklub.cz

 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.