Revit efektivně: Výkresy v jednom souboru

Revit efektivně: Výkresy v jednom souboru

 
 
 
 

Revit efektivně: Výkresy v jednom souboru

Autodesk club uvádí:
I malý projekt se obvykle skládá z několika výkresů, na kterých návrh je zobrazen. Vytištěné výkresy uložíme do desek, ale ukládat každý výkres jako samostatný soubor účelné není. Sdružení všech výkresů do jednoho souboru usnadní elektronickou manipulaci s projektem a také jeho tisk.

Aplikace Revit nabízí dva způsoby vytvoření souboru obsahující všechny výkresy projektu, virtuální tisk vícestránkového PDF nebo export do souboru s příponou DWFx. Formát DWFx je obdoba PDF, ale více specializovaný na dokumenty obsahující vektorovou grafiku tzn. výkresy.
 

Export do DWFx

Postup vytváření dokumentů v obou zmíněných formátech je v Revitu takřka totožný, přestože nástroje pro jejich tvorbu najdeme na odlišných místech aplikace. Následující text popisuje export výkresů do formátu DWF.
1. Klepněte na ikonu R v záhlaví aplikace a z roletového menu vyberte volbu Export>DWF/DWFx.
2. V dialogu Nastavení exportu DWF v rozbalovacím menu Exportovat vyberte<V pohledu relace/sada listů> (obr. 1-A).

3. V rozbalovacím menu Zobrazit v seznamu vyberte volbu Výkresy v modelu (obr. 1-B).

4. Zaškrtněte výkresy, které mají být součástí výsledného souboru (obr. 1-C).
Výkresy je možné v seznamu srovnat podle názvu klepnutím na záhlaví tabulky s nápisem Název (obr. 1-D).
5. Klepněte na tlačítko Další (obr. 1-E).
6. Vhodně pojmenujte a uložte soubor s přílohou DWFx, který bude obsahovat všechny vybrané výkresy.
 


Po poklepání na soubor s příponou DWFx se otevřete prohlížeč Autodesk Design Review (automaticky se instaluje spolu s Revitem). Z prohlížeče je možné výkresy následně tisknout jak fyzicky na papír tak virtuálně do formátu PDF.

Nevýhodou prohlížeče pro formát DWF je nutnost jeho instalace na počítače klientů a dalších spolupracovníků bez CADu. Osobně využívám formát DWFx k archivaci variant návrhu (soubory RVT ve variantách nearchivuji) a pro elektronickou komunikaci s klienty využívám přeci jenom rozšířenějšího formátu PDF.

 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.