Růžena Žertová: Architektka domů i věcí

Růžena Žertová: Architektka domů i věcí

Vítkova 2, Praha 8

(17. 2. 2017) Křest a představení publikace v galerii VI PER dne 27. 2. 2017

 
 
 
 

Růžena Žertová: Architektka domů i věcí

Galerie VI PER
Růžena Žertová: Architektka domů i věcí
Pondělí 27. 2. 2017, 19:00

Galerie VI PER Vás srdečně zve na pražský křest a představení publikace Růžena Žertová: Architektka domů i věcí.

První samostatná publikace věnovaná Růženě Žertové (*1932) shrnuje životní i profesní dráhu vynikající a zároveň dlouho opomíjené autorky a představuje ji jako architektku, designérku i výtvarnici. Kniha, jejímž editorem je Petr Klíma, volně navazuje na výstavu Růžena Žertová: architektka / designérka / výtvarnice, která se konala na podzim 2013 v Muzeu města Brna. Publikaci graficky zpracovali Matěj Činčera a Jan Kloss, autorem většiny současných fotografií je Petr Jehlík. Představení a interpretace díla Růženy Žertové, mimořádně všestranné tvůrčí osobnosti, doplňují dosavadní mapování tuzemské architektonické, designérské a umělecko-řemeslné tvorby druhé poloviny 20. století – tvorby, která v případě architektky vznikala mimo hlavní město, ale podstatně ovlivňovala podobu soudobé domácí scény.
Večera by se měla osobně zúčastnit také Růžena Žertová. Součástí bude krátká prezentace editora knihy Petra Klímy a následná diskuse s Růženou Žertovou.

Hudební doprovod Rudeboy
Během večera bude možné publikaci na místě zakoupit.

vipergallery.org
info@vipergallery.org

podle podkladů pořadatele


 
 
 
 
50.0897410
14.4463600
Růžena Žertová: Architektka domů i věcí

Růžena Žertová: Architektka domů i věcí
Vítkova 2
Praha 8

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.