SIRKUS - nové sušické kulturní centrum

SIRKUS - nové sušické kulturní centrum

 
 
 
 

SIRKUS - nové sušické kulturní centrum

(ČTK) - Moderní kino s víceúčelovým sálem, galerii a kavárnu získala Sušice na Klatovsku po zhruba roční kompletní rekonstrunci budovy kina. Na projekt Sušice - S.I.R.K.A. (Sušická regionální kulturní aula) přispěla jedenáctitisícovému městu EU, řekla ČTK ředitelka Sušického kulturního centra Jitka Doubravová. Autorem projektu rekonstrukce a dostavby je architekt Pavel Lejsek z atelieru Šumavaplan, dodavatelem stavby byla strakonická firma ALDAST, spol. s r. o. (doplněno Stavbaweb).Hlavním důvodem kompletní rekonstrukce byl špatný stav budovy a potřeba digitalizovat kino. Na projekt získalo město téměř 33 milionů korun z EU, podíl Sušice byl zhruba pět milionů.

"Sál s 217 sedadly poslouží především jako kino vybavené moderní technologií, které nabídne pestrý program včetně 3D projekcí, filmových premiér a festivalů. Své místo zde bude mít filmový klub, dokumentární snímky, vzdělávací pořady pro školy, přímé přenosy oper, divadelních představení i sportovních utkání,"
plánuje Doubravová. Kino bude nabízet i odpolední projekce pro seniory a oblíbený projekt Baby kino pro rodiče s malými dětmi. V sále je možné pořádat také divadelní, taneční a hudební představení či audiovizuální pořady.

V objektu je také nová městská galerie. "Naším záměrem je představovat zejména regionální umělce. Kromě výstav připravujeme doprovodné programy, jako jsou přednášky, pořady pro mládež a besedy," uvedla Doubravová. První výstavou v nové galerii je ukázka díla malíře Míly Čelakovského, sušického rodáka.

Slavnostní otevření zrekonstruovaného objektu proběhlo 27. září, galerie se otvřela o den později. Součástí programu byl velký průvod tvořený sušickými kulturními spolky a soubory. Průvod symbolicky propojil všechny součásti nového Sušického kulturního centra, tedy sokolovnu, knihovnu, galerii Branka a kino. Provoz kina zahájila předpremiéra filmu Cesta do lesa, které se zúčastnili hlavní protagonisté snímku - režisér Tomáš Vorel a herci Tomáš Vorel mladší, Jiří Schmitzer, Tomáš Hanák či Bára Schlesingerová.

Doplněno Stavbaweb:
Městské kulturní středisko v Sušici
Fotoreportáž ze slavnostního otevření naleznete
zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.