Soutěž o nejlepší projekt společnosti Wienerberger

Soutěž o nejlepší projekt společnosti Wienerberger

(17. 8. 2018) Výsledky soutěže pro středoškoláky

   
 
 
 
 

Soutěž o nejlepší projekt společnosti Wienerberger

Dne 30. 7. 2018 vybrala odborná porota vítěze již 9. ročníku Soutěže o nejlepší projekt pro studenty středních průmyslových škol stavebních, kterou pořádá společnost Wienerberger. Do soutěže se přihlásilo celkem 167 studentů z 20 středních průmyslových škol stavebních z celé ČR, čímž byl stanoven nový rekord v celé historii soutěže.

Sítem 1. školního soutěžního kola prošlo celkem 88 studentských prací, které postoupily do 2. celostátního soutěžního kola. Odborná porota, doc. Ing. František Kulhánek, CSc., z katedry konstrukcí pozemních staveb ČVUT Praha, Ing. Ivo Petrášek a Ing. Robert Blech ze společnosti Wienerberger, Ing. Vít Jirkovský a Rudolf Prus za společnost Tondach Česká republika a zástupci mediálních partnerů soutěže, hodnotila 55 projektů v kategorii Projekt rodinného domu (3. ročníky) a 30 prací v kategorii Projekt občanské stavby (4. ročníky). 17 prací se pak také ucházelo o speciální ocenění za použití střešní krytiny Tondach. Po důkladném zvážení nakonec porota stanovila pořadí projektů na prvních třech místech a vybrala vítěze speciálního ocenění Tondach v obou kategoriích.

V kategorii Projekt rodinného domu zvítězil Milan Křupala ze SPŠ Zlín (obr. 1), 2. místo obsadil Vojtěch Niedermertl ze SPŠ stavební Ostrava (obr. 2), který zároveň získal i speciální ocenění Tondach, a na 3. místě se umístila Gabriela Vaculíková ze SPŠ stavební Brno (obr. 3).

Vítězem kategorie Projekt občanské stavby se stal Petr Matyáš (obr. 4) ze SPŠ stavební Lipník nad Bečvou, 2. místo patří Elišce Novotné ze Střední školy stavební Třebíč (obr. 5) a na 3. místě skončila Andrea Bočánková z VOŠ a SPŠ Volyně (obr. 6). Speciální ocenění Tondach získala práce Ivy Vašákové ze SPŠ stavební Brno (obr. 7).

„Rozhodování je rok od roku těžší, protože projekty studentů, kteří postoupili do druhého kola, jsou často na velmi vysoké úrovní. Při hodnocení se snažíme brát zřetel především na technickou a grafickou úroveň zpracování dokumentace a celkové funkční řešení díla. Roli hraje samozřejmě také originalita a rozsah využití výrobků Wienerberger a Tondach. Mnohdy to opravdu není jednoduché vybrat pouze tři nejlepší,“ uvedl Ing. Ivo Petrášek, člen poroty za společnost Wienerberger.

Vítězové celostátního kola obdrží za 1. místo 10 000 Kč, za 2. místo 5000 Kč, za 3. místo 3000 Kč a studenti, jejichž projekty byly vybrány v rámci speciálního ocenění Tondach, získají 5000 Kč v obou soutěžních kategoriích. Finančně odměněny budou také školy vítězných studentů a navíc získají ještě 30 vstupenek na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2018, který se koná od 18. do 22. září 2018 na výstavišti v Praze-Letňanech. Slavnostní vyhlášení výsledků celostátního kola letos proběhne ve čtvrtek 20. 9. 2018 od 14 h na stánku společnosti Wienerberger.

Více informací o soutěži naleznete na www.wienerberger.cz/soutez_skoly.

tisková zpráva


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.