Sportovní areál Na Chobotě v Praze-Řepích

Sportovní areál Na Chobotě v Praze-Řepích

Na Chobotě, Praha 6 - Řepy

(19. 2. 2016) Řepy plánují postavit víceúčelové sportovní centrum.

 
 
 
 

Sportovní areál Na Chobotě v Praze-Řepích

(ČTK) - V Praze-Řepích vyroste sportovní areál se dvěma halami, krytým bazénem, ubytováním a restaurací za 300 milionů korun. Zakázku na stavební práce schválila rada městské části, vyplývá z usnesení rady na webu. Radnice plánuje areál pronajmout soukromému správci, který by si některé části, například hotelu nebo fitness, dovybavil. Podle původních předpokladů měla být stavba zahájena již v roce 2014, kdy bude skutečně zahájena, nyní není jasné. Areál má vzniknout na dvou hektarech na jihovýchodním okraji Řep v bývalém areálu Vojenských staveb. Základ centra budou tvořit vzájemně propojené objekty sportovní haly, krytého bazénu a domu s ubytováním a restaurací, které ze tří stran uzavřou prostorné náměstí. Z jihu pak na ně navážou venkovní sportoviště a ze severu parkoviště.

Jedna hala má mít hrací plochu 44 krát 22 metrů a hlediště pro 400 až 600 diváků. V druhé z hal bude umístěna tréninková hrací plocha o rozměrech 28 krát 16 metrů. Krytý bazén je navržen s délkou 25 metrů, šesti plaveckými drahami s maximální hloubkou 1,6 metru a s wellness zázemím.

Poslední budova bude sloužit jako restaurace pro asi 60 lidí a ubytovací zařízení se stejnou kapacitou na dvoulůžkových pokojích. Mezi venkovními sportovišti mají být tři tenisové kurty a tři hřiště na plážový volejbal nebo horolezecká stěna. Na části území vznikne náměstí se zelení.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem projektu víceúčelového sportovního areálu v Řepích je studio h.arch.
Podobu vícefunkčního sportovního areálu v Řepích zpracovávali studenti 3. ročníku Stavební fakulty ČVUT, oboru Architektura a stavitelství jako semestrální architektonický projekt pod vedením pedagogů katedry architektury, Ing. arch. Jitky Paroubkové a Ing. arch. Břetislava Malinovského.

Jednotlivé návrhy si lze prohlédnout ZDE.
Projekt Martina Řeháka získal ocenění "Žlutá karta".

 
 
 
 
50.0660073
14.2985190
Sportovní areál Na Chobotě v Praze-Řepích

Sportovní areál Na Chobotě v Praze-Řepích
Na Chobotě
Praha 6 - Řepy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.