Stezka korunami stromů v Krkonoších

Stezka korunami stromů v Krkonoších

(17. 5. 2017) Autorem návrhu je německý architekt Josef Stöger

   
 
 
 
 

Stezka korunami stromů v Krkonoších

(ČTK) - Stezka korunami stromů v Krkonoších, která by se měla veřejnosti otevřít začátkem července, má již hotovou podstatnou část dřevěných konstrukcí a stavbaři začali stavět nosníky vyhlídkové věže. Stezka vzniká od loňského září na okraji Janských Lázní. Bude 1300 metrů dlouhá a návštěvníky zavede i do podzemí. ČTK o tom informoval jednatel společnosti Stezka korunami stromů Krkonoše Filip Pekárek.

Stavbaři loni na podzim na úpatí Černé hory u Janských Lázní udělali zemní práce a budovali základy pro dřevěnou konstrukci. Stavba podle Pekárka pokračuje podle plánu. Výše investice do stezky činí asi 170 milionů korun a investoři očekávají, že by ji ročně mohlo navštívit zhruba 200.000 lidí.

V podzemní jeskyni o rozloze 400 metrů čtverečních budou mít návštěvníci možnost studovat mikrosvět půdy - od kořenů po nejmenší živočichy. Stezka bude pak stoupat do výšky 23 metrů nad terén. Zhruba ve dvou třetinách stezky bude vyhlídková věž vysoká 45 metrů. Celá stavba bude bezbariérová a bude mít několik adrenalinových sekcí, její součástí bude například suchý tobogan vedoucí vnitřkem vyhlídkové věže. Garantem přírodně-naučného konceptu stezky je Správa Krkonošského národního parku.

V Česku jsou zatím dvě stavby podobného charakteru. V roce 2012 byla otevřena Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku. Na konci roku 2015 byla otevřena Stezka v oblacích v Dolní Moravě na Orlickoústecku v pohoří Králický Sněžník. Lipenskou stezku navštěvuje několik stovek tisíc lidí ročně, stezka v Dolní Moravě měla za první rok provozu návštěvnost 180.000 lidí.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem návrhu je německý architekt Josef Stöger.
 
 
 
 
50.631213
15.757556
Stezka korunami stromů v Krkonoších

Stezka korunami stromů v Krkonoších

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.