Studentská soutěž Active House Award

Studentská soutěž Active House Award

 
 
 
 

Studentská soutěž Active House Award

Společnost VELUX už podruhé dává možnost studentům vysokých škol zúčastnit se soutěže Active House Award zaměřené na návrhy projektů udržitelných staveb v aktivním standardu. Pro vítěze je připravena finanční odměna i zahraniční exkurze. Registrace probíhá do 1. 5. 2013.
Předmětem soutěže je zpracování objektu v aktivním standardu, kdy aktivní standard je definován: kvalitou vnitřního prostředí, ohleduplností k život nímu prostření a energetickou efektivitou (celková spotřeba energie je pokryta z obnovitelných zdrojů). Do soutěže mohou být přihlášeny projekty aktivních domů pro bydlení a administrativu, kde denní světlo přichází do budovy také střechou.


Soutěž Active House Award je určena pro studenty vysokých škol v České republice i na Slovensku a vyhlašuje se ve dvou kategoriích – novostavby a rekonstrukce. Předmětem soutěže je zpracování objektu v aktivním standardu s důrazem na kvalitu vnitřního prostředí a prosvětlení. Soutěž zaměřená na trvale udržitelné stavby hledá cestu ke stavbám s téměř nulovou spotřebou energie, které svým uživatelům nabízí zdravé vnitřní prostředí bez negativního dopadu na klima. Zaměřuje se na komplexní návrh stavby s kvalitním vnitřním prostředím, ohleduplné k životnímu prostředí a energeticky efektivní domy. Do soutěže, kterou zaštiťuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, mohou být přihlášeny projekty aktivních domů pro bydlení, ubytování či administrativu, kde denní světlo a čerstvý vzduch přichází do budovy také prostřednictvím střechy. Projekty jsou určeny jak pro jednotlivce, tak kolektiv.

Přihlášené projekty bude posuzovat několikačlenná mezinárodní odborná porota. Hodnotit bude celkové architektonické a konstrukční řešení objektu, dosažení aktivního standardu stavby a v neposlední řadě také kvalitu denního osvětlení v budově. Oba vítězné projekty získají odměnu 45 000 Kč a dvoudenní exkurzi do Kodaně. Mezi další oceněné porota rozdělí celkem 60 000 Kč. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 29. května v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze na vernisáži výstavy všech soutěžních návrhů.

Více informací k soutěži včetně detailních podmínek a přihlášky jsou k dispozici na stránkách www.velux.cz a www.velux.sk či na facebookovém profilu Active House Award.
tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.