Studie na proměnu Klárova je schválena

Studie na proměnu Klárova je schválena

(20. 11. 2018) Klárov bude bezpečnější a zelenější

 
 
 
 

Studie na proměnu Klárova je schválena

Pražská Rada v úterý 13. listopadu 2018 schválila studii na proměnu Klárova, tedy okolí stanice metra Malostranská. Jejím hlavním cílem bylo nalézt řešení, které by lépe vyvážilo podmínky pro jednotlivé druhy dopravy. Studie zohledňuje zejména bezpečnost chodců a řeší návaznost na nejbližší okolí Klárova. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) zadal studii ke zpracování ateliéru A69.

Kombinace provozu automobilů, tramvají, cyklistů a chodců byla na Klárově příčinou nadprůměrně vysoké nehodovosti. To byl jeden z důvodů vzniku studie, která tak nově vyvažuje podmínky pro jednotlivé druhy dopravy a klade důraz na bezpečnost chodců. Umožňuje chodcům pohodlně přejít na druhou stranu silnice. Ti, co čekají na tramvaj, se pak nemusí mačkat na úzkém tramvajovém ostrůvku.

“Takto významné místo by mělo být nejen reprezentativní, ale i bezpečné a přehledné. Jsem ráda, že návrh počítá i s obnovou okolních prostranství. Doufám, že Klárov bude dalším místem, kde se lidé budou cítit bezpečněji a na které budeme moci být pyšní,” říká náměstkyně primátorky Petra Kolínská.

Na Klárově přibydou nové stromy, přechody, rozšířené chodníky a nástupní ostrůvky. Tramvajová trať bude narovnána a vzniknou i nové pruhy pro cyklisty.

“Věříme, že spolu s diskuzemi o přejmenování stanice metra se začne mluvit i o přeměně celého prostoru. Je to jeden z nejreprezentativnějších prostorů v Praze, přitom dnes výrazně zaostává za svými možnostmi,” vysvětluje Ondřej Boháč, ředitel IPR.

Revitalizace by se měla dočkat i takzvaná „myší díra“ – schodiště z Klárova na Letnou. Studie počítá i s bezbariérovou úpravou této spojky. Další možnou variantou nového dopravního řešení je také omezení odbočení do Valdštejnské ulice směrem od Kampy. To by výrazně přispělo ke zklidnění Malé Strany.

Harmonogram počítá s realizací do roku 2023, předpokládané náklady činí 400 mil. Kč.

Více informací naleznete zde: www.iprpraha.cz/klarov

tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

26. 11. 2018 18:29:59. Re: Studie na proměnu Klárova je schválena. jadran

 
 
 
 

26. 11. 2018 18:29:59. Re: Studie na proměnu Klárova je schválena. jadran

  Myslím si, že přejmenovávat stanice metra je zhovadilost, nesmyslných cyklistických pruhů pro pár pošuků ohrožujících na svých kolech nás normální chodce je už v Praze asi o sto procent víc, než mělo kdy vzniknout a co se týká hrdosti náměstkyně pražské primátorky Kolínské, tak nejlepší zpráva o ní je, že už je pryč. Lze jenom doufat že hrůzná čtyřka, vedoucí magistrát v minulém volebním období nová parta nepřekoná...

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.