Sucho kolem nás aneb Jak z toho ven

Sucho kolem nás aneb Jak z toho ven

(12. 10. 2018) Návrh pilotního modelu pro ČR i EU

 
 
 
 

Sucho kolem nás aneb Jak z toho ven

Brožura Živé vody a Maiwaldovy akademie při klášteře v Broumově vám umožní získat know-how, jak zadržet vodu v krajině v celé ploše povodí i u vás na příkladu Zdoňovska, kde se autoři pokouší  navržené kroky realizovat zatím asi na největší ploše v Evropě – na 20 km2 .
Toto know-how by mohlo být modelem nejen pro ČR, ale i EU s cílem obnovit malý oběh vody v krajině.  To se povede jedině tehdy, když se zádrž vody provede tisíci drobnými opatřeními v celé ploše povodí. Nutno si při tom uvědomit, že přehrady nejsou řešením sucha ani pitné vody, protože podle předpovědi ČHMÚ vodnost řek klesne v průměru až na 50 % – v létě tak budou asi zcela vysychat!

Brožura: Zádrž vody v celé ploše povodí Zdoňovsko [PDF]
Přednáška Sucho kolem nás [PDF]

Převzato: zivavoda.biz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.