TIP: Domy pro urbanistický model

TIP: Domy pro urbanistický model

 
 
 
 

TIP: Domy pro urbanistický model

V programu Revit Architecture lze na vymodelovaný terén umístit nejenom stromy, ale i další objekty jako například zjednodušené modely domů.
Pro Autodesk Club napsal Vladimír Balda.

Revit Architecture nabízí velmi efektivní funkce pro tvorbu terénu. Model terénu se používá u projektů menších (architektura) i větších (urbanismus) měřítek.

V urbanistických modelech se objekty stávající nebo navrhované zástavby modelují ve zjednodušené formě. Vytvářet modely domů pomocí běžných funkcí (stěna, střecha atd.) je nefektivní a zdlouhavé. Jednodušší je vytvořit dům jako rodinu v samostatném souboru nebo i přímo v projektu.

Vytvoření zjednodušeného modelu domu

Pro tvorbu objemu domu je nutné použít rodinu, která je určena pro prvky umisťované na terén (např. výsadba), aby jsme se vyhnuli pracnému  osazování do správné výšky (výšky terénu v daném místě).

Doporučuji vytvořit dům resp. jeho hmotu i pod úrovní Referenčního podlaží (obr. 1), vlastně ho podsklepit "Podsklepený dům" zůstane i ve svažitém terénu zanořen
v terénu (obr. 2) a nebude se nad jeho úrovní "vznášet".

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.