Torre Reforma

Torre Reforma

(6. 11. 2018) Mrakodrap v Mexiku získal Cenu pro nejlepší výškovou stavbu

   
 
 
 
 

Torre Reforma

(ČTK) - Prestižní cenu pro nejlepší výškovou budovu International Highrise Award (IHA) letos získal mrakodrap Torre Reforma v hlavním městě Mexika. Budovu vysokou 246 metrů navrhl mexický architekt Benjamín Romano se svým studiem LBR&A. Porotu zaujal nejen netradiční vnější formou, která připomíná obelisk a inspiruje se aztéckou kulturou, ale také inovativním technickým řešením, díky němuž je mrakodrap mimo jiné připraven odolat i silným zemětřesením, napsala agentura DPA.

Mrakodrap v Mexiku získal ocenění v silné konkurenci dalších 35 výškových staveb z 15 zemí. Nakonec porotci vybírali z pěti finalistů, mezi nimiž byly například návrhy slavných architektonických studií Herzog & de Meuron či Ole Scheeren.

"Tohle ocenění je pro mě obzvlášť cenné, protože ho získávám od svých kolegů - architektů, inženýrů, developerů - kteří umějí ocenit nejen stavbu jako takovou, ale i další aspekty, které jsou s ní spjaté - ať už jde o ty finanční, ekologické, konstrukční či zákonné," řekl autor vítězné stavby.

Cena IHA se uděluje od roku 2004 každé dva roky, pořadatelem je německé Muzeum architektury (DAM). Vítěz získává i finanční odměnu ve výši 50.000 eur (asi 1,3 milionu korun). Před dvěma lety cenu získal ateliér BIG za návrh rezidenční budovy VIA 57 West na newyorském Manhattanu.
zdroj foto: IHA

Doplněno Stavbaweb:

Torre Reforma
Architekt: LBR + A
Místo: Paseo de la Reforma 483, Cuauhtémoc, 06500 Ciudad de México, D.F., México
Plocha: 89 657 m2
Dokončeno: 2016
www.torrereforma.com

International Highrise AwardKomentáře ke článku

 
 
 
 

7. 11. 2018 12:10:56. Re: Torre Reforma. Jitka

 
 
 
 

7. 11. 2018 12:10:56. Re: Torre Reforma. Jitka

  Na téhle budově je obzvlášť zajímavé, jak dokáže koexistovat s původní stavbou, aniž by ji dusila.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.