Tramvajová trať Podbaba – Suchdol

Tramvajová trať Podbaba – Suchdol

(6. 4. 2018) Praha schválila změny územního plánu v Suchdole

   
 
 
 
 

Tramvajová trať Podbaba – Suchdol

(ČTK) - Praha provede dvě změny územního plánu, které souvisí s plánovanou stavbou tramvajové trati do Suchdola. Dne 22. března 2018 o tom rozhodli zastupitelé hlavního města. Jedna změna stanovuje vznik nové čtvrti v oblasti Sedlce a druhá záchytné P+R parkoviště, které má být na konečné nové trati. Změnu, která do územního plánu zanese samotnou trasu tramvaje, ale zatím město neschválilo.

V Sedlci má podle přijaté změny v budoucnu na nezastavěném území podél chystané trati vyrůst obytná čtvrť pro zhruba 5000 obyvatel. Záchytné parkoviště by mělo vzniknout na místě tramvajové smyčky a konečné tramvaje. Parkovací kapacita má být přibližně 375 míst.

Změna územního plánu, zahrnující samotnou tramvajovou trať, zatím schválena nebyla a stále je v projednávání. Trasa má měřit zhruba 4,8 kilometru a podle vedení města má ulehčit přepravu obyvatelům Suchdola a studentům České zemědělské univerzity. V současnosti musí využívat autobusy. Podle aktuálních průzkumů města využívá autobusy z Prahy 6 do Suchdola zhruba 23.000 lidí denně a tramvaj by mohlo využívat asi 30.000 cestujících.

Vedení města kolejovou dopravu považuje za prioritní a podle před časem schválené koncepce chce do roku 2030 vybudovat, nebo začít připravovat stavbu téměř tří desítek tramvajových tratí. Nyní je délka tramvajové sítě v Praze 142,4 kilometru. Asi polovina tratí vede po vlastním tramvajovém tělese a ostatní jezdí po silnicích společně s auty. Tramvaje přepraví ročně přes 360 milionů cestujících.

Doplněno Stavbaweb:

Urbanistickou studii TT Podaba-Suchdol  zpracoval ateliér D3A (Ing. arch. Jaroslav Zima, Ing. arch. Tomáš Prouza.
Studie navrhuje urbanistické řešení zástavby okolo nové tramvajové tratě v oblasti mezi Kamýckou na severu, Podbabskými skálami na hraně údolím Vltavy na východě, hranou Šáreckého a Lysolajského údolí na jihu a na západě přichází ke stávající zástavbě v okolí ulice K Vinici. Jedná se rozsáhlé území přes 250 tisíc m2. Studie  navrhuje zástavbu i na Brandejsově náměstí a dále v okolí terminálu Výhledy. 
studie ke stažení - pdf (70 MB)
Projekt na stránkách autorů, atelieru D3A najdete ZDE.

Kompletní informace včetně celé studie najdete na stránkách Městské části Suchdol ZDE.
Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.