Urban Talks: Maciej Miłobędzki (PL)

Urban Talks: Maciej Miłobędzki (PL)

(12. 1. 2018) Přednáška dne 24. ledna v CAMP

 
 
 
 

Urban Talks: Maciej Miłobędzki (PL)

Varšavské architektonické studio JEMS Architekti vzniklo v roce 1988 a v současnosti patří mezi nejvýznamnější polské projekční kanceláře, jeho projekty získaly řadu ocenění.

Přednáška spoluzakladatele studia, Macieje Miłobędzkého, se koná u příležitosti výstavy projektů studia JEMS v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích (13. prosince 2017 - 28. ledna 2018).

O ČEM BUDE PŘEDNÁŠKA?
Přednáška představí vybrané projekty postavené v posledních letech, ale i návrhy, které nebyly realizovány. Jedná se zejména o veřejné budovy, zasazené v různorodém kulturním a společenském kontextu. Právě různorodé vztahy mezi veřejným prostorem měst a vnitřním prostředím budov, interakce architektury a jejích uživatelů budou hlavním námětem prezentace.

Výstava, stejně jako přednáška, má název Mezi (Amid). Jak říká Maciej Miłobędzki: „Název přednášky odráží charakter naší činnosti, která vždy osciluje mezi podmíněností – zasazením staveb do široce pojímaného kontextu, a pokusy o vystižení samostatného potenciálu architektury, který tkví v ní samé… Už řadu let pracujeme s několika architektonickými tématy, motivy – modifikovanými, rozvíjenými a uplatňovanými v projektech různého rozsahu, s různými rozpočty a s různými účely; tyto motivy jsou však natolik univerzální, že umožňují reflexi architektury jako takové, jejího potenciálu vytvářet místa, která dávají lidskému konání smysl.“

Pracovní jazyk: angličtina.
Přednáška se koná ve spolupráci s Polským institutem v Praze a Kabinetem architektury v Ostravě.

KDE: CAMP - Centrum architektury a městského plánování
Vyšehradská 51, 12800 Praha
KDY: 24. ledna 2018, 19 hod

podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.