Vítězem tendru opravy Šlechtovy restaurace je firma Pracom

Vítězem tendru opravy Šlechtovy restaurace je firma Pracom

Královská obora 20, 170 00 Praha 7-Bubeneč

(16. 2. 2017) Nabídla nejnižší částku.

 
 
 
 

Vítězem tendru opravy Šlechtovy restaurace je firma Pracom

(ČTK) - Vítězem výběrového řízení na firmu, která opraví Šlechtovu restauraci ve Stromovce, se stala stavební a restaurátorská firma Pracom. Nabídla nejnižší částku 101 milionů korun bez DPH. Novinářům to řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Předpokládaná cena zakázky byla městem stanoven na 169 milionů. Do soutěže se přihlásilo deset zájemců. Šlechtova restaurace dlouhodobě chátrá a město v minulosti její opravu několikrát odložilo.

"Pevně doufáme, že bude oprava za tuto částku realizována. Nyní platí patnáctidenní lhůta pro odvolání neúspěšných uchazečů. Pokud se nikdo neodvolá, začátkem dubna by mohla být stavba předána zhotoviteli," řekl Wolf. Po započtení DPH by měla stavba vyjít na zhruba 122,8 milionu korun.

Práce by měly trvat zhruba 16 měsíců, rekonstrukce tak má být dokončena na přelomu srpna a září 2018. Po skončení oprav vypíše město tendr na provozovatele.

Budova projde kompletní rekonstrukcí. Uvnitř budou restaurovány historické prvky včetně stropní fresky Apollóna s Venuší nebo umělá krápníková jeskyně, v níž bývala plastika Poseidona. Provoz parku by při rekonstrukci neměl být omezen.

Oprava památky měla původně vyjít na čtvrt miliardy korun. Nákladný projekt ale dostal architekt za úkol zjednodušit. Ubude tak schodišť, výtahů i sociálního zařízení.

Šlechtova restaurace, dříve známá pod jménem Královská dvorana, je kulturní památkou. Jméno nese po posledním majiteli Václavu Šlechtovi. Její nejstarší část pochází z konce 17. století, objekt byl ale dostavěn v polovině 19. století.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem projektu rekonstrukce je atelier Hulec & Špička Architekti.
Reportáž ČT 24 z ledna 2016
Zchátralou budovu ještě před rekonstrukcí si můžete prohlédnout i ZDE.
Co se ve Stromovce změní
Soupis památek: Šlechtova restaurace

Související články:
Praha vypíše tendr na opravu Šlechtovy restaurace ve Stromovce   2.5.2016
Rekonstrukce Šlechtovy restaurace ve Stromovce  7.3.2016

 
 
 
 
50.1047675
14.4175964
Vítězem tendru opravy Šlechtovy restaurace je firma Pracom

Vítězem tendru opravy Šlechtovy restaurace je firma Pracom
Královská obora 20
170 00 Praha 7-Bubeneč

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.