Vsetín vybral vítěze soutěže architektů o budoucí podobu náměstí

Vsetín vybral vítěze soutěže architektů o budoucí podobu náměstí

 
 
 
 

Vsetín vybral vítěze soutěže architektů o budoucí podobu náměstí

Stal se jím návrh Moba Studia Praha.

Vsetín vybral vítěze urbanisticko-architektonické soutěže o novou podobu náměstí Svobody, ulice Svárov a přilehlého okolí. Odbornou porotu nejvíce zaujal návrh Moba Studia Praha. Počítá například s přiblížením institucí občanům, a to zrušením vyvýšených nástupů do objektů, a také s úpravou náměstí do parkové podoby. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Eva Stejskalová.

"Mělo by být například zcela zrušeno nástupní schodiště do domu kultury, naopak v jeho suterénu by měla vzniknout pasáž a ze schodiště pak vznikne přirozená aréna pro neformální sezení," poznamenal předseda poroty, architekt Ludvík Grym. Podobných úprav by se měl dočkat i vstup do městského úřadu nebo do obchodního domu Jednota. "Náměstí Svobody je pak doplněno do parkové podoby s velkým množstvím zeleně," dodal.

Podle Stejskalové porota ve druhém kole soutěže posuzovala dva návrhy, jejichž tvůrci prý pochopili, že "rekonstrukce daného prostoru není jen o výměně povrchů a mobiliáře, ale zaměřili se na odstranění hlavních problémů a navrácení přirozenosti tohoto místa". Vítězný návrh však podle Gryma více respektoval ekonomickou zdatnost města.

"Návrh je dobrým základem pro plánování dalších rekonstrukcí v centru města, navíc je proveditelný. A pokud se nám podaří doporučení architektů realizovat, napraví se aspoň částečně nešťastné kroky z minulosti a centrum města dostane atraktivní, přirozenou podobu," uvedla vsetínská starostka Květoslava Othová.

Vítězný návrh by měl být v následujících měsících dopracován do podoby dokumentace pro územní rozhodnutí. Město hodlá současně zadat také tvorbu dokumentace pro rekonstrukci budovy radnice především v části vstupu a obvodového pláště. Obě budou poté sloužit i jako podklady pro žádosti o dotace z evropských fondů.

Zdroj: Zpráva ČTK 26.11.2008

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.