X-LOFT

X-LOFT

 
 
 
 

X-LOFT

Praha 24.11.2010/ Jedním z nejúspěšnějších současných pražských projektů je libeňský X-LOFT. Unikátní rezidenční projekt nabízí atypický formát bydlení. Inspirativní prostory bytových jednotek jsou plné kvalitního designu již ve svém standardním provedení. Navíc projekt klade důraz na ekologii.


 

X-LOFT je unikátním rezidenčním projektem společnosti Design Development v blízkosti centra Prahy, jen pár minut chůze od stanice metra Palmovka. Jedinečnost je v především v atypickém „Xovém“ uspořádáním loftových bytů v klasickém a zvýšeném patře. Loftové byty mají v obytné části výšku stropu až 5 m. X-LOFT v sobě spojuje avantgardu loftů s komfortem bydlení 21. století za přijatelné ceny. Více než polovina bytů první etapy výstavby byla prodána ještě před započetím stavby. Na podzim došlo k úpravě dispozic volných bytů a díky tomu se do nabídky opět dostaly tolik žádané byty 2+kk a 3+kk. Již od 1. 1. 2011 budou navíc v prodeji byty druhé etapy výstavby.

Lokalita
Projekt X-LOFT stojí v klidné ulici U libeňského pivovaru tvořené původní zástavbou činžovních domů z první poloviny 20. století. Stranou od hluku velkoměsta, přesto na dosah všemu, co ke spokojenému bydlení může patřit. Polohu domu ocení nejvíce milovníci městského způsobu života. Vše podstatné je na dosah, ať už se jedná o občanskou vybavenost nebo volný čas.

Koncepce projektu
Projekt X-LOFT vyplní proluku v původní městské zástavbě v ulici U Libeňského pivovaru. Hlavní fasáda míří do ulice, zatímco na druhé straně se odkrývá pohled na zelený svah Kotlasky. Nekonvečnímu vzhledu domu dominuje zejména rozsáhlé prosklení fasád s vysokými okny, zahrnujícími vždy obě podlaží každého bytu.
X-LOFT byl jako vůbec první projekt hodnocený metodikou SB Tool CZ a získal stříbrný certifikát Green Building, který uděluje České vysoké učení technické v Praze. Projekt tedy splňuje náročné požadavky tří pilířů udržitelnosti – environmentálního, sociálního i ekonomického. V praxi to znamená například, že při provozu domu budou využívány mimo jiné i alternativní zdroje energie, čímž dojde nejen k zásadnímu snížení emisí CO2, SO2 a NOx, ale také k výrazné úspoře provozních nákladů obyvatel domu. Projekt dále počítá s využitím dešťové vody pro zalévání.
Využitím proluky v původní zástavbě se zamezilo devastaci volných zelených ploch. Poloha s sebou přirozeně nese snadnou dostupnost veškerých služeb i veřejné dopravy, což má nesporný efekt jak sociální tak ekologický.


 

Typy bytů
V nabídce převažují loftové byty v dispozicích 2+kk a 3+kk. Mimořádnou atmosféru do interiéru loftů přináší jejich nadstandardní světlá výška. Prakticky celá jedna stěna bytu je prosklená. Kvalitní dřevěné okenní rámy jsou pro zesílenou tepelnou a hlukovou izolaci zaskleny čirým trojsklem. Všechny lofty mají balkón nebo předzahrádku.

Standardní vybavení
Kvalitní design je leitmotivem projektu X-LOFT. Zákazníci mohou pro své byty v první etapě vybírat ze tří designových řad – Modern, Elegant a Extreme. Varianta Elegant uspokojí milovníky přírodních materiálů v klasických odstínech. Zákazníci se sklonem k minimalistickému pojetí interiérů se najdou ve variantě Modern. Extreme je tu pro ty, kdo se nebojí experimentovat.
V každé z uvedených řad je možno volit z několika typů povrchů a zařizovacích předmětů. Samozřejmostí již v základním provedení je použití nadstandardních prvků, jako jsou epoxidová stěrka, designové zařizovací předměty, trojsklo atd.
Klienti, kteří si zakoupí byt ve druhé etapě výstavby, se mohou těšit dokonce na pět různých designových řad.
 Podlahy
: v obytných místnostech výběr z několika typů dřevěných podlah, marmolea či epoxidové stěrky, v koupelnách keramická dlažba či tropické dřevo;
obklady a vybavení koupelen: výběr značkových obkladů a zařizovacích předmětů renomovaných firem;
okna: dřevěná EURO zasklená izolačním trojsklem, tepelně a protihlukově izolovaná
kuchyně: není v ceně dodávky, jinak vývody pro dřez, myčku/pračku;
zárubně a dveře: vstupní dveře s bezpečnostním kováním, protipožární, vnitřní dveře s obložkovými zárubněmi, výběr z několika dekorů s prosklením či bez prosklení;
slaboproudé rozvody: zásuvka pevné telefonní linky, domácí telefon, ve všech bytech společná televizní anténa; topení a teplá voda: vytápění centrálním plynovým kotlem a solární panely.

Kromě uvedených standardů je možné využít programu klientských změn, v jehož rámci přizpůsobí investor vzhledem k možnostem interiér bytu na míru požadavků klienta.
 
Ceny bytů
Cena loftu 2+kk s balkonem je již 2 700 000 Kč.
 
Termín dokončení výstavby:
červen/červenec 2011
 

Praha 24.11.2010 / Klára Vlková / projektová manažérka Design Development

Související články:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.